13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Zjednoczone Emiraty Arabskie wycofują się z wojny w Jemenie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zjednoczone Emiraty Arabskie wycofują się z wojny w Jemenie. Władze tłumaczą, że nadszedł czas na polityczne rozwiązania i wspieranie Jemeńczyków na obszarach, które zostały wyzwolone.

 
Zjednoczone Emiraty Arabskie należały do najbardziej aktywnych członków koalicji, której przewodzi Arabia Saudyjska. Brały udział w operacji zbrojnej „Przywracamy nadzieję”, która rozpoczęła się w Jemenie w 2015 roku.
„Wojna praktycznie skończyła się dla naszego wojska” – napisał w mediach społecznościowych minister spraw zagranicznych Anwar Gargash.

Jak zaznaczył Emiraty rozczarowane są brakiem postępu w rozmowach pokojowych. Po 50 dniach negocjacji w Kuwejcie nie ma wspólnej decyzji dotyczącej przyszłości Jemenu. Nasila się natomiast radykalizm i wzrost wpływów Al Kaidy oraz Bractwa Muzułmańskiego. Minister skrytykował też Iran za podsycanie dążeń separatystycznych.
Konflikt w Jemenie trwa od 2011 roku. Obecnie jedynie południowa część kraju jest kontrolowana przez rząd popierany przez koalicję międzynarodową, której przewodzi Arabia Saudyjska. W Jemenie zaangażowany jest również Iran popierający drugą stronę konfliktu, szyickich wojowników Huti.
TS/IAR/Anna Dudzińska/Dubaj/mcm/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520