16.8 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Zjednoczone Emiraty Arabskie stworzą mapę genetyczną mieszkańców

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostanie wprowadzony powszechny program genetyczny. Decyzje o rozpoczęciu projektu ogłoszono na kończącym się dzisiaj Arab Health – drugich co do wielkości targach medycznych na świecie.

Pilotażowy program prowadzony jest od ubiegłego roku przez laboratorium biologii molekularnej w Dubaju. W ramach projektu zostaną przeprowadzone testy krwi pacjentów i zbadane ich DNA. Uzyskany wynik będzie w stanie pomóc w rozpoznaniu przyszłych chorób, między innymi nowotworów jelita, piersi i chorób sercowo-naczyniowych. Rezultaty badań pomogą stworzyć mapę genetyczną mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Program wprowadzony zostanie przez Ministerstwo Zdrowia i będą mogli z niego skorzystać Emiratczycy, szczególnie ci, którzy są obciążeni genetycznie.
Zdaniem Marka Karasia, polskiego chirurga szczękowego od 20 lat pracującego w Zatoce Perskiej, większa liczba chorób genetyczne związana jest miedzy innymi z małżeństwami, które zawierane są wewnątrz arabskich rodzin.
„Miejscowej ludności jest mało, dlatego choroby przenoszą się z pokolenia na pokolenie” – wyjaśnia lekarz, który na co dzień zajmuje się między innymi pacjentami z zaburzeniami proporcji twarzy.

Anna Dudzińska/Dubaj, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520