Ziobro zapowiada zaostrzenie przepisów dot. handlu dopalaczami

Ziobro zapowiada zaostrzenie przepisów dot. handlu dopalaczami

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział zmiany w prawie, mające ułatwić walkę z handlem dopalaczami. Na konferencji prasowej minister poinformował o zatrzymaniu pięciu osób, sprzedających środki psychoaktywne w Internecie. Mają im zostać przedstawione zarzuty handlu dopalaczami i narażenia życia i zdrowia ludzi na niebezpieczeństwo, a także udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Jak dodał minister, jeden z zatrzymanych, uważany za mózg grupy, ma kryminalną przeszłość i był do dyspozycji prokuratury w związku z działaniami kryminalnymi.

Zbigniew Ziobro oświadczył, że wobec “handlarzy śmierci” nie może być litości. Zapowiedział zmiany w prawie karnym, aby można było jeszcze bardziej surowo rozprawiać się z przestępcami. “Nie możemy pozwolić na to, aby ktoś dla zysku, dla chęci zdobycia kolejnych pieniędzy, był gotów narażać ludzkie zdrowie, życie, a nawet dopuszczał możliwość, że poprzez sprzedaż środków, które wytwarza czy które rozprowadza, będzie powodował śmierć niewinnych, nieświadomych często konsekwencji zażycia tych środków, ludzi” – powiedział minister sprawiedliwości. Dodał, że sprawy dotyczące handlu dopalaczami trafiły do pionu prokuratury, zajmującego się najcięższymi przestępstwami.

Minister zaapelował do rodziców, aby rozmawiali z dziećmi o zagrożeniu, jakie stanowią środki psychoaktywne. Przypomniał, że w ostatnich miesiącach prawie 20 młodych ludzi zmarło po zażyciu dopalaczy.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/asCOMMENTS

WORDPRESS: 0