Ziobro: Rząd nie obawia się konsekwencji reformy wymiaru sprawiedliwości

Ziobro: Rząd nie obawia się konsekwencji reformy wymiaru sprawiedliwości

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oświadczył, że rząd nie obawia się konsekwencji finansowych dla Polski w związku z reformą sądownictwa. Minister przypomniał, że Unia Europejska nie może uchwalić budżetu bez zgody Polski.

Parlament Europejski zasugerował w przyjętej rezolucji, że wprowadzanie reformy wymiaru sprawiedliwości może mieć wpływ na wysokość środków, przyznawanych Polsce z unijnego budżetu. Zbigniew Ziobro powiedział na konferencji prasowej, że obecny rząd nigdy nie zgodzi się na ich obniżenie. “Proszę pamiętać, że budżet Unii Europejskiej może być przyjęty tylko jednomyślnie” – podkreślił minister. “Bez zgody Polski nie będzie budżetu Unii Europejskiej. My będziemy w odróżnieniu od Platformy Obywatelskiej bardzo asertywnie stawiać nasze racje i argumenty” – powiedział minister sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro dodał, że Polska nie zgadza się na “segregację” ze strony niektórych państw Unii, według których Polsce wolno mniej, niż innym krajom. Powiedział, że opinię Komisji Weneckiej na temat nowelizacji ustaw sądowych można nazwać “parodią”.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0