Ziobro: Prokuratura bada wątek “zleceniodawcy” materiału o urodzinach A. Hitlera

Ziobro: Prokuratura bada wątek “zleceniodawcy” materiału o urodzinach A. Hitlera

Prokuratura sprawdza wątek potencjalnego zleceniodawcy materiału o urodzinach Adolfa Hitlera, wyemitowanego w telewizji TVN. Chodziło o zdarzenia z maja 2017 roku – w wyemitowanym pół roku później materiale pokazano neonazistów świętujących w lesie w Wodzisławiu Śląskim.

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro mówił na konferencji, że w śledztwie w tej sprawie badane są różne wątki. Jeden z nich ma na celu ustalić jak doszło do zdarzenia. Zeznania pozyskane przez prokuraturę i organy ścigania wskazują na możliwe sprokurowanie tego zdarzenia za określoną kwotę pieniędzy – mówił minister Ziobro, zastrzegając, że niczego w tej sprawie nie przesądza. Według ustaleń prokuratury, warunkiem umowy było pojawienie się na imprezie kobiety, która okazała się dziennikarką TVN. Zbigniew Ziobro mówił, że śledczym udało się potwierdzić, że zleceniodawcy wręczyli pieniądze jednemu z organizatorów. Zapowiedział też, że prokuratura będzie sprawdzała wiarygodność tych materiałów.

O sprawie pierwszy poinformował portal wpolityce.pl. Powołał się na zeznania Mateusza S., opisanego przez portal jako organizatora rodzin Adolfa Hitlera. Twierdzi on, że cała impreza została zamówiona przez tajemniczych mężczyzn i zapłacono za nią organizatorowi 20 tysięcy złotych. “Wiele wskazuje na to, że grupa przebierańców z lasu pod Wodzisławiem Śląskim to w rzeczywistości opłaceni statyści” – pisze autor materiału na portalu wpolityce.pl.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/to/jjCOMMENTS

WORDPRESS: 0