-2.5 C
Chicago
sobota, 24 lutego, 2024

Ziobro w sprawie Tomasza Komendy przypisuje sobie zasługi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zbigniew Ziobro powiedział, że w sprawie zwolnienia z więzienia Tomasz Komendy zadziałało połączenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. Zwrócił uwagę, że to on polecił jeszcze raz zbadać sprawę skazanego w sprawie zbrodni w Miłoszycach za gwałt i zabójstwo mężczyzny. „To dzięki połączeniu obu funkcji – prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości udało się częściowo tę krzywdę naprawiać. Polega to na tym, że osobę niewinną wypuszczamy na wolność” – zaznaczył Ziobro. 

Dodał, że następnym krokiem jest sprawienie, żeby realny morderca trafił do więzienia. Zwrócił też uwagę, że zlecił śledztwo ws. nieprawidłowości w postępowaniu przeciwko Tomaszowi Komendzie – będzie go prowadzić prokuratura Okręgowa w Łodzi. Zbigniew Ziobro dodał, że problemem w ukaraniu ewentualnych winnych może być to, że ich przestępstwa mogły ulec przedawnieniu.

Tomasz Komenda został skazany na 25 lat więzienia za rzekome zabójstwo i zgwałcenie 15-latki, decyzją Sądu Okręgowego we Wrocławiu został wczoraj zwolniony z więzienia.

IAR/Tomasz Zielenkiewicz/jj

- Advertisement -

Podobne

1 KOMENTARZ

  1. MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator Karol Kopczyk mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A MACIEREWICZ lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisac bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania. 25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520