Ziobro o prywatyzacji spółki CIECH: Doszło do nierzetelnego oszacowania akcji tej spółki

Ziobro o prywatyzacji spółki CIECH: Doszło do nierzetelnego oszacowania akcji tej spółki

Dotychczasowe ustalenia śledztwa w sprawie prywatyzacji spółki CIECH wskazują, iż doszło do nierzetelnego oszacowania akcji tej spółki, powiedział minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro . 
Wczoraj funkcjonariusze CBA we Wrocławiu zatrzymali sześć osób, w tym byłego wiceministra skarbu w sprawie prywatyzacji spółki. Szef resortu sprawiedliwości powiedział TVP Info, że prokuratura podjęła w tej sprawie pierwsze decyzje i zdecydowała o zatrzymaniu sześciu osób, w tym czterech wysokich urzędników państwowych.
Prokurator prowadzący sprawę skierował dziś wniosek o areszt tymczasowy dla Pawła T., byłego wiceministra Skarbu Państwa, oraz jeszcze jednego z podejrzanych. W stosunku do pozostałych czterech podejrzanych prokuratura chce zastosować środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie od 50 do 150 tysięcy złotych. W stosunku do jednego z podejrzanych prokuratura domaga się zakazu opuszczania kraju.
Spółkę chemiczną CIECH sprywatyzowano w 2014 roku. Pakiet kontrolny akcji kupiła od skarbu państwa kupiła spółka z grupy Kulczyk. Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego, CIECH sprzedano po zaniżonej cenie.
Nadzór nad śledztwem objęła prokuratura Regionalna w Katowicach

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./TVP Info/dwi/mt

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    szofer 11 miesięcy

    25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )?