Zimna Wojna z trzema nominacjami do Oscarów 2019!

Zimna Wojna z trzema nominacjami do Oscarów 2019!

Film “Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego otrzymał trzy nominacje do Oscara.

 

Film będzie konkurował, m. in. z “Romą”, w kategorii najlepszy film nieangojęzyczny. Paweł Pawlikowski będzie walczył o statuetkę dla najlepszego reżysera, a Łukasz Żal za najlepsze zdjęcia. Niestety Joanna Kulig nie otrzymała nominacji do Oscara dla najlepszej aktorki.

Twórcy “Zimnej wojny” z ogromną radością przyjęli nominacje do Oskarów.
Producentka filmu Ewa Puszczyńska mówiła podczas konferencji prasowej, że jest szczęśliwa i wzruszona. Jak mówiła, twórcy i tak stworzyli wybitny film, ale każda nagroda cieszy. “Tym bardziej taka nagroda” – podkreślała.
Nominację do Oskara w kategorii zdjęcia otrzymał Łukasz Żal. Operator również z wielką radością przyjął wyróżnienie. Przyznał, że nie myślał o tym, czy otrzyma nominację.
Z kolei odtwórca roli Kaczmarka – Borys Szyc podkreślał, że udział w filmie i jego sukcesy to ogromna przygoda od początku – od festiwalu filmowego w Cannes po dzisiejsze nominacje. Podkreślił, że polski film doczekał się “historycznych 3 nominacji”, a Łukasz Żal jest nominowany po raz drugi. Wcześniej otrzymał nominację za zdjęcia do poprzedniego filmu Pawła Pawlikowskiego “Ida”.
Teraz przed twórcami filmu ciąg dalszy kampanii promocyjnej, a ceremonia wręczenia Oskarów 24 lutego.

Red. AIP/(IAR)/Witold Banach/Rita/to/jj

Czytaj też : Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił “W”? Skończmy z ukrywaniem przestępców w PolsceCOMMENTS

WORDPRESS: 0