20.7 C
Chicago
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Zidentyfikowano drugiego zamachowca z Saint-Etienne-du-Rouvray

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Drugi zamachowiec, który wtargnął wczoraj do kościoła w Saint-Etienne-du-Rouvray na północy Francji został zidentyfikowany.

 

To dziewiętnastoletni Abdel Malik P, informuje tygodnik Le Point. Pochodzący z Sabaudii przy granicy ze Szwajcarią terrorysta okazał się rówieśnikiem Adela Kermiche’a, zidentyfikowanego wczoraj zamachowca.
Śledczy nie wydali jednak oficjalnego potwierdzenia tej informacji. Abdel Malik P. do tej chwili był nieznany policji. „W naszej dokumentacji nie posiadamy ani jego odcisków palców, ani jego DNA”, przekazało tygodnikowi anonimowe źródło we francuskiej policji. Śledczy odnaleźli w domu Adela Kermiche’a dowód osobisty dziewiętnastolatka. Teraz oczekują na wyniki testów DNA potwierdzających tożsamość zamachowca.
Pierwszy z zamachowców Adel Kermiche był wcześniej znany francuskim służbom bezpieczeństwa. Dwukrotnie próbował przedostać się do Syrii. Za pierwszym razem został zatrzymany na terytorium Niemiec. Po raz drugi, został zawrócony przez turecką straż graniczną. Zatrzymany przez francuskie służby, w uwagi na związki z organizacjami terrorystycznymi, został aresztowany. W marcu tego roku został wypuszczony z nakazem noszenia elektronicznej bransoletki i zakazem opuszczania miejsca.
Wczoraj wieczorem Prokurator Paryża poinformował, że służby są w trakcie identyfikacji drugiego z napastników.
Wczoraj dwaj napastnicy uzbrojeni w maczety i noże wtargnęli podczas nabożeństwa do kościoła w pobliżu Rouen na północy Francji. Zamordowali księdza i ranili trzy inne osoby. Odpowiedzialność za zamach wzięło na siebie Państwo Islamskie.

TS/IAR/Reuters&LePoint&leSoir/wcześ./mt/nyg

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520