HomePOLSKAKujawsko-Pomorskie

Zgwałcił chłopca tuż po wyjściu z więzienia. Jest wyrok

Zgwałcił chłopca tuż po wyjściu z więzienia. Jest wyrok

Sąd Apelacyjny w Gdańsku zaostrzył dziś wyrok Sądu Okręgowego w Toruniu dla pedofila Bartosza K. W 2015 roku zboczeniec wyszedł z więzienia i tego samego dnia zgwałcił 9-letnie dziecko.

Do gwałtu doszło w październiku 2015 roku. Po wyjściu z Zakładu Karnego w Sztumie Bartosz K. pojechał do rodzinnego Grudziądza. Tam, jak zarzuca mu prokuratura, zaatakował i zgwałcił chłopca. Został bardzo szybko zatrzymany przez policję. Miał 1,5 promila alkoholu we krwi. Proces pedofila rozpoczął się w lutym przed Sądem Okręgowym w Toruniu. W marcu zapadł wyrok 8 lat więzienia. Osobistą interwencję po tym wyroku podjął minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– Jest niezrozumiałe, że recydywista, który w dniu wyjścia z zakładu karnego dokonuje, po raz kolejny, okrutnego przestępstwa na bezbronnym dziecku, wyrokiem Sądu Okręgowego w Toruniu otrzymuje, jak za taki czyn, zdecydowanie zbyt łagodną karę – argumentowała Prokuratura Krajowa. Dziś Sąd Apelacyjny w Gdańsku podwyższył karę do 10 lat więzienia. Dodatkowo Bartosz K. ma dożywotni zakaz przebywania na terenie placówek szkolnych, wychowawczo – oświatowych, kulturalnych i sportowych, w których gromadzą się małoletni. Bartosz K. był już skazany za pedofilię. W więzieniu spędził 4 lata.

TS/Artur Olewiński (aip)

COMMENTS