HomePOLSKA

Zgorzkniały Schetyna: Czasy się zmieniają, muzyka się zmienia, ale jak widać władza się nie zmienia

Zgorzkniały Schetyna: Czasy się zmieniają, muzyka się zmienia, ale jak widać władza się nie zmienia

– Czasy się zmieniają, muzyka się zmienia, ale jak widać władza się nie zmienia – mówił Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na konferencji prasowej, zorganizowanej w poniedziałek, 17 czerwca, w Sosnowcu. Wizyta w stolicy Zagłębia ma być inauguracją konsultacji i spotkań polityków PO z samorządowcami oraz z mieszkańcami. – Rozmawiamy z samorządowcami o programie – wyjaśniał Schetyna.

W poniedziałek, 17 czerwca, Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej pojawił się w woj. śląskim. W pierwszej kolejności przyjechał do Sosnowca. Wizyta w stolicy Zagłębia ma być inauguracją konsultacji i spotkań polityków PO z samorządowcami. – Rozmawiamy z samorządowcami o programie. Wierzymy, że o tezach, przygotowanych przez samorządowców i podpisanych przez wielu z nich w Gdańsku 4 czerwca, jak i o programie Koalicji Obywatelskiej, warto rozmawiać i budować linię jednego demokratycznego, obywatelskiego porozumienia – przekonywał Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej zorganizowanej przed IV Liceum Ogólnokształcącym im. Staszica w Sosnowcu.

 

– Chcemy budować koalicję, która skutecznie będzie walczyć, o rzeczy najważniejsze, najbardziej podstawowe, fundamentalne: o demokrację , praworządność, obecność Polski w Europie, o bezpieczeństwo, ale także o dobrą ochronę zdrowia, o polską szkołę, o wyższe płace. O tym będziemy mówić i to odsłaniać w kampanii wyborczej – zapowiedział Grzegorz Schetyna przewodniczący PO.

 

Dodał, że program wyborczy Koalicji zostanie przedstawiony na konwencji programowej, która 19 i 20 lipca zostanie zorganizowana w Warszawie. Tymczasem Schetyna zapowiada kolejne spotkania z samorządowcami oraz mieszkańcami, w tym z młodzieżą. W poniedziałek, 17 czerwca, oprócz Sosnowca, będzie też w Wojkowicach i Gliwicach. – Jestem tu aby słuchać i rozmawiać. Zaczynam od szkoły, od rozmowy z młodzieżą (…) Zaczynają się wakacje, na pewno nie zabraknie rozmowy o rzeczach ważnych dla młodych ludzi – przekonywał. W tym o festiwalu Pol’and’Rock.

 

– O tym, jak agendy rządowe utrudniają dotarcie na festiwal – sprecyzował polityk. Dodał, że pamięta, gdy władza utrudniała dotarcie na festiwal w Jarocinie. – Czasy się zmieniają, muzyka też się trochę zmienia, ale jak widać władza się nie zmienia. I ci, którzy nie wiedzą, co to znaczy wolność, albo po prostu jej nie lubią, zachowują się tak samo wtedy, w latach 80-tych, jak i teraz – podsumował przewodniczący PO.

 

JPP aipCOMMENTS