HomeZachodniopomorskie

Zeszłoroczna sprawa utonięcia trójki dzieci w Darłówku: Zaistniały nowe okoliczności…

Zeszłoroczna sprawa utonięcia trójki dzieci w Darłówku: Zaistniały nowe okoliczności…

Sprawa utonięcia trójki dzieci z Sulmierzyc w Darłówku wciąż jest na ustach ludzi w całej Polsce. Jak na razie nikomu w tej sprawie nie postawiono zarzutów. Prokuratura Rejonowa w Koszalinie wciąż przesłuchuje świadków. Zaistniały też nowe okoliczności w sprawie.

Dokładnie 14 sierpnia ubiegłego roku przed godz. 15 morze w Darłówku porwało troje dzieci z Sulmierzyc. Całym dramatem do dziś żyje wiele osób. Sprawą zajęła się koszalińska prokuratura, która jednak wciąż zbiera akta w sprawie.

 

Prokuratura Rejonowa w Koszalinie poinformowała nas, że na tę chwilę żadnych informacji w sprawie nie ma. Prokurator jeszcze nie podjął żadnej decyzji w tej sprawie. Zarządzono dodatkowo przesłuchania świadków, którzy już byli przesłuchiwani w tzw. trybie uzupełniającym.

 

– Postępowanie z pewnością nie będzie zakończone w czerwcu, a nawet w lipcu. Przesłuchano dodatkowo jeszcze raz świadków i te przesłuchania spowodowały, że nastąpiła potrzeba powołania biegłego z zakresu bezpieczeństwa kąpieliska.

 

Kogoś takiego od Ratownictwa Wodnego i prokurator poważnie to rozważa żeby do takiego biegłego się zwrócić o opinię. Musimy czekać. Nie ma nadal żadnych zarzutów wobec żadnego z ratowników i rodziców. Takie są najnowsze ustalenia w tej konkretnej sprawie – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski.

 

aip

COMMENTS