Zespół Old Timers wystąpił w Warszawie. To oni nagrali muzykę do filmów: „Był jazz”, „Vabank” czy „Seksmisja”

Zespół Old Timers wystąpił w Warszawie. To oni nagrali muzykę do filmów: „Był jazz”, „Vabank” czy „Seksmisja”

W Warszawie wystąpił zespół Old Timers, laureat Złotej Tarki i Złotej Płyty, który od ponad 50. lat występuje i nagrywa płyty z gwiazdami jazzu tradycyjnego. Muzycy Old Timers nagrali muzykę do filmów: „Był jazz”, „Vabank” czy „Seksmisja”.

Jego założyciel Wojciech Kamiński mówił, że w zespole zawsze występowali muzycy reprezentujący najwyższy poziom wykonawczy. „ Muzyka to jest coś co łączy ludzi. Bez muzyki nie byłoby przyjaźni, nie byłoby spotkań.”- dodał Wojciech Kamiński.

Lider zespołu Old Timers Zbigniew Konopczyński uważa, że aby poczuć i zrozumieć muzykę jazzową, trzeba ją najpierw usłyszeć. „To jest muzyka bardzo radosna. Przyszła do nas jako konglomerat afrykańsko-amerykański, który się bardzo spodobał. I jest ten jazz.” – mówił Zbigniew Konopczyński.

Kontrabasista Andrzej Zielak, najmłodszy muzyk zespołu Old Timers, mówi, że warto poznać historię muzyki jazzowej. „ Warto zagłębiać się w historię muzyki, żeby zrozumieć z czego muzyka jazzowa się wywodzi. A wywodzi się od jazzu tradycyjnego.” -dodał Andrzej Zielak.

Zespół Old Timers jest w polskim jazzie tradycyjnym symbolem i legendą. Powstał w 1965 roku w Warszawie. Jest laureatem Złotej Tarki i Złotej Płyty oraz plebiscytu „Jazz Forum” na najlepszy zespół jazzu tradycyjnego w Polsce. Zespół koncertował na wielu festiwalach jazzowych w Europie.

Muzycy nagrali kilkanaście płyt, zagrali setki koncertów. Występowali w programach telewizyjnych i radiowych. W 1975 r. otrzymali Złotą Płytę Polskich Nagrań za album „ Old Timers with Sandy Brown”. Zespół uczestniczył w festiwalu „Jazz Yatra” w Bombaju i Kalkucie.

Muzycy występowali i nagrywali płyty z gwiazdami jazzu tradycyjnego między innymi z: Sandy Brown, Beryl Bryden czy Wild Bill Davison.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Małgorzata Wosiek/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0