HomeCiekawostki

Zespół Metallica przekazał 250 tysięcy euro na budowę onkologicznego szpitala pediatrycznego w Rumunii

Zespół Metallica przekazał 250 tysięcy euro na budowę onkologicznego szpitala pediatrycznego w Rumunii

Amerykański zespół heavymetalowy Metallica przekazał 250 tysięcy euro rumuńskiej firmie budującej pierwszy prywatny onkologiczny szpital pediatryczny w tym kraju. Pieniądze częściowo pochodzą z wpływów od sponsorów wczorajszego koncertu grupy w Bukareszcie (200 tysięcy euro), częściowo od samych muzyków (50 tysięcy euro).
Budowa szpitala w rumuńskiej stolicy rozpoczęła się w połowie 2018 roku, ma być ukończona w przyszłym roku. Placówka powstaje z darowizn indywidualnych i pieniędzy przekazywanych przez firmy.
Rumunia jest jednym z najsłabiej rozwiniętych państw Unii Europejskiej jeśli chodzi o infrastrukturę. Przyczyny, to słaba administracja publiczna, korupcja i biurokracja. Jest tak mimo dobrego wzrostu gospodarczego i pieniędzy otrzymywanych z Brukseli. Obecny rząd ponownie opóźnił plany budowy trzech nowych szpitali regionalnych, które mają być finansowane z unijnych pieniędzy.
Zespół Metallica zagrał wczoraj na stadionie narodowym w Bukareszcie kilka swoich najbardziej znanych utworów, w tym “Nothing Else Matters”, “Master of Puppets” i “The Unforgiven”. Owacyjnie został przyjęty występ basisty Roberta Trujillo, który w języku rumuńskim zaśpiewał “De vei pleca” (If you will leave)- utwór miejscowego zespołu Iris. ,
21 sierpnia zespół wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/romania-insider.com/dydCOMMENTS