HomePOLSKA

Zerowy PIT nie dla młodych prowadzących działalność gospodarczą

Zerowy PIT nie dla młodych prowadzących działalność gospodarczą

Zerowy PIT dla młodych nie będzie dotyczył osób prowadzących działalność gospodarczą – poinformował w radiowej Jedynce rzecznik rządu Piotr Mueller. Dziś Rada Ministrów zajmie się projektem ustawy w tej sprawie.

Rząd chce, by przepisy obowiązywały od sierpnia – mówił rzecznik rządu. Młodzi do 26 roku życia będą zwolnieni z podatku dochodowego jeśli są zatrudnieni na umowę o pracę lub umowę-zlecenie. Zwolnieniem nie będą objęte osoby prowadzące działalność gospodarczą. “Tutaj zidentyfikowaliśmy ryzyko przenoszenia fikcyjnego prowadzenia działalności gospodarczej na osoby młode” – tłumaczył rzecznik rządu. Zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych będą dochody podatników do 26 roku życia w kwocie, która nie przekroczy 85,5 tysiąca złotych.

Zerowy PIT to jedna z pięciu zapowiedzi programowych PiS z tego roku. Ostatnią z tych niespełnionych – obniżeniem PIT-u z 18 do 17 procent – rząd ma się zająć w tym lub przyszłym miesiącu – zapowiedział Piotr Mueller. Dodał, że te przepisy prawdopodobnie wejdą w życie jeszcze w tej kadencji Sejmu.

Poza propozycjami gospodarczymi w ogłoszonej w lutym tak zwanej piątce Kaczyńskiego znalazły się wprowadzane od lipca 500 Plus na pierwsze dziecko, przywracanie połączeń autobusowych z mniejszymi miejscowościami oraz jednorazowe świadczenie dla emerytów i rencistów.

IAR/Jedynka/to/skCOMMENTS