“ZENEK”. Kiedy premiera filmu o Zenku Martyniuku? Oto obsada i wszystko co wiemy o produkcji

“ZENEK”. Kiedy premiera filmu o Zenku Martyniuku? Oto obsada i wszystko co wiemy o produkcji

“Zenek” – film opowiadający historię króla disco polo już wkrótce w kinach! Kiedy premiera? Kto znalazł się w obsadzie, a przede wszystkim – kto zagra Zenka Martyniuka? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

“Zenek”. Film o królu disco polo

Już niebawem na wielkim ekranie będziemy mogli obejrzeć historię Zenka Martyniuka, największej gwiazdy disco polo w kraju.

“Historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie, by śpiewać i bawić tłumy. Dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom osiągnął niebywały sukces.”

Zenon Martyniuk to pochodzący z Podlasia 51-letni muzyk, wokalista disco polo. Martyniuk edukację muzyczną rozpoczął już w wieku 7 lat, a jego pierwszymi nauczycielami byli krewni grający na wiejskich zabawach. W 1989 r. założył zespół Akcent, w którym – z przerwami – nagrywa do dziś.

Do największych przebojów Zenka (który tworzy również solo) należą takie utwory jak: “Królowa nocy”, “Przekorny los” czy “Przez twe oczy zielone”, którego liczba wyświetleń na YouTubie przekroczyła 100 milionów – co do tej pory udało się tylko jednemu polskiemu teledyskowi.

Kto zagra Zenka Martyniuka? Wiadomo już, że w postać wokalisty wcieli się dwóch aktorów. Młodego Zenka zagra 25-letni Jakub Zając (“Najlepszy”, “Belfer”, “Czuwaj”), a w późniejszych scenach zastąpi Krzysztof Czeczot (“Pitbull. Nowe porządki”, “Dom zły”, “Mayday”, “Kobiety mafii”).

Poniżej pełna obsada filmu “Zenek”:

Krzysztof Czeczot – Zenek Martyniuk
Jakub Zając – Młody Zenek Martyniuk
Klara Bielawka – Danka
Oliwier Seliga – 5-letni Daniel Martyniuk
Olaf Marchwicki – 15-letni Daniel Martyniuk
Karol Dziuba – Rysiek
Jan Frycz – Ojciec Danki
Roman Gancarczyk – Ojciec Zenka
Agnieszka Suchora – Matka Zenka
Jędrzej Bigosiński – Kazik
Konrad Kapica – Perkusista Mariusz
Karol Dziuba – Rysiek

Reżyserem filmu jest Jan Hryniak, który w swoim dorobku ma m.in. miniserial “Trick” i “Czas honoru – Powstanie”. Scenariusz napisała z kolei Marta Hryniak, scenarzystka produkcji TVP “Korona królów” i “Leśniczówka”.

“Zenek”. Plakat

Zainteresowanie produkcją jest ogromne, a kontrowersje i dyskusję w internecie wzbudził już sam plakat filmu “Zenek”. Internauci zauważyli jego podobieństwo do plakatu “Bohemian rhapsody” opowiadającego o życiu i twórczości wokalisty zespołu Queen Freddy’ego Mercury’ego. Poniżej oba plakaty.

 

19 stycznie opublikowany został oficjalny plakat filmu “Zenek”. Nowa wersja zdecydowanie bardziej przypadła do gustu fanom Zenka Martyniuka.

“Zenek”. Premiera

Kiedy premiera filmu o Zenku Martyniuku? “Zenek” wejdzie na ekrany kin 14 lutego. Produkcja już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co oznacza duże prawdopodobieństwo, że wielu Polaków właśnie ten film wybierze na walentynkową randkę. W Stanach Zjednoczonych film będzie wyświetlany pod koniec lutego. Więcej informacji i bilety można znaleźć na stronie dystrybutora.

Martyniuk zapowiedział, że film o nim będzie dość nietypowy. Zaznaczył, że nie wszystko, co zostanie w nim pokazane, wydarzyło się naprawdę. Chodzi m.in. o wątek porwania i odbicia syna króla disco polo. – Nie było takiej sytuacji. To jest filmowa fikcja, ale troszeczkę pikanterii trzeba dodać, żeby film był ciekawszy – przyznał piosenkarz.

Red. PolskaPress AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    arek 5 dni

    Ja na zenku byłem I nie żałuję, bo to całkiem sympatyczny, przyjemny w odbiorze. Ma swoje wady, słabe strony Ale jako całokształt odebrałem to pozytywnie