HomeUSA

Zdjęcie chłopca płaczącego podczas pierwszego dnia e-przedszkola podbija internet

Zdjęcie chłopca płaczącego podczas pierwszego dnia e-przedszkola podbija internet

Zdjęcie rozpłakanego przedszkolaka próbującego poradzić sobie z wirtualnym nauczaniem obiegło internet. Obraz bardzo rezonuje z wieloma rodzicami, którzy zmagają się z podobnymi problemami.

Jana Coombs z Sharpsburg w Georgii zrobiła zdjęcie swojemu 5-letniemu synowi, 17 sierpnia, pierwszego dnia przedszkola. Podzieliła się nim na Facebooku gdzie miliony użytkowników napisało swoje komentarze.

“Moje serce pękło.” – powiedziała Coombs podczas wywiadu w “Good Morning America”.“Po tym jak zrobiłam to zdjęcie, zawołałam go, usiedliśmy na podłodze, przytuliliśmy się i płakaliśmy razem. Powiedziałam mu <Jest OK. Przejdziemy przez to razem.> Okazałam mu dużo miłości i wsparcia, wróciliśmy do komputera i pracowaliśmy razem.”

Jana, dodała, że pomagała w tym momencie swojej 9-letniej córce zalogować się na zajęcia w czwartek klasie. Coombs ma również 7-latkę w drugiej klasie, oraz 8-miesięczne dziecko. Wszystkie z trójki dzieci zmuszone są uczyć się zdalnie.

Pierwszego dnia Ezra uczył się literki “A”. Rozpłakał się, gdy uznał, że nie idzie mu za dobrze i zostaje w tyle za resztą dzieci.

Początkowo matka zrobiła zdjęcie synowi, żeby wysłać je do babci która zapytała chwilę wcześniej “jak idzie zdalne nauczanie”.

Potem stwierdziła, że wstawi je publicznie na Facebooka, ponieważ na pewno nie tylko ona i jej dzieci zmagają się z takimi problemami. “Jeśli nie będziemy o tym mówić, to nic się nie zmieni” – dodaje Coombs.

 

PS

 

COMMENTS