HomePOLSKA

“Zdalnie sterowany” prezydent Duda

“Zdalnie sterowany” prezydent Duda

Liderzy Zjednoczonej Lewicy wyśmiewają nocną wizytę prezydenta Andrzeja Dudy u Jarosława Kaczyńskiego. Janusz Palikot mówi o aktorze grającym drugoplanową rolę, Leszek Miller o tym, co robiło się za jego czasów.
” Andrzej Duda okazuje się raczej aktorem drugiego planu udając się w prywatnej wizycie, po nocy do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Można powiedzieć, że w ten sposób okazuje się, że Jacek Kurski ma jeszcze coś do powiedzenia w PiS-ie, bo kręci drugi odcinek “Nocnej Zmiany” w związku z tą wizytą. I od razu nominuję Andrzeja Dudę do pierwszej nagrody dla aktora drugoplanowego” – powiedział Palikot.
Leszek Miller, szef SLD dodał, że jest człowiekiem starej daty, więc za jego czasów dwóch mężczyzn głównie spotykało się po to, żeby pić wódkę. “Ale teraz, czy ja wiem?” – pytał Miller.
O wieczornej wizycie Andrzeja Dudy u Jarosława Kaczyńskiego pisze dzisiejszy “Fakt”. Dziennik donosi, że prezydent miał pojechać na Żoliborz w czwartek prosto z Muzeum Powstania Warszawskiego po projekcji filmu “Pilecki”. Gazeta twierdzi, że spotkanie trwało około 2,5 godziny i nawet najbliżsi współpracownicy prezydenta i prezesa PiS nie wiedzieli o planowanym spotkaniu. Nie wiadomo o czym Kaczyński z Dudą rozmawiali.
“Fakt” zwraca uwagę, że prezes Kaczyński rzadko przyjmuje gości spoza rodziny w swoim domu. Niezwykłe jest również to, że prezydent udaje się z wizytą do szefa jednej z partii, a nie przyjmuje go u siebie.

IAR/ D.Zaczek/ buch

COMMENTS