HomeMazowieckie

Zbudowano dom w trzy tygodnie. Za… 35 tysięcy złotych

Zbudowano dom w trzy tygodnie. Za… 35 tysięcy złotych

Okazuje się, że aby zbudować sobie dom, wcale nie trzeba brać kredytu na kilkaset tysięcy złotych. Wystarczy 35 tysięcy i 35 metrów kwadratowych powierzchni, a wtedy nawet pozwolenie na budowę nie jest konieczne. Udowodnił to Wojciech Zatuszek, który w Łajskach pod Legionowem postawił właśnie taki domek

Kto z nas nie marzy o własnych czterech kątach. Kiedy mamy dość wynajmu mieszkania i odłożymy trochę pieniędzy, zwykle decydujemy się na wzięcie kredytu i albo znalezienie swojego mieszkania, albo wybudowanie domu, jeśli dysponujemy większym budżetem. Jednak dla wielu osób własny dom czy mieszkanie wciąż są nieosiągalne. Okazuje się jednak, że przy dużo mniejszych kosztach można zbudować całoroczny domek, na dodatek… bez pozwolenia na budowę. Udowodnił to Wojciech Zatuszek, który postawił taki “mikrodomek” w Łajskach pod Legionowem. Udało mu się zbudować dom o powierzchni 35 metrów kwadratowych. Dodajmy, że jest to dom, w którym można mieszkać przez cały rok. Musi mieć jednak status domku letniskowego lub gospodarczego i nie ma możliwości zameldowania się w nim. Zaletą jest jednak to, że nie musimy martwić się o pozwolenie na budowę, prowadzić dziennika budowy i przechodzić przez procedurę odbioru. Wszystko dlatego, że domy parterowe o powierzchni do 35 m kw. wymagają jedynie zgłoszenia.

– W 2-3 osoby postawiliśmy dom w Łajskach w ok. 3 tygodnie. Całkowity koszt budowy “pod klucz” to w tym przypadku 35 tysięcy złotych – opowiada nam Wojciech Zatuszek. W postawionym pod Legionowem budynku zainstalowana została elektryka, hydraulika (czyli instalacja wodno-kanalizacyjna, WC, kabina prysznicowa oraz umywalka), panele, wentylacja (mechaniczna i grawitacyjna) i ogrzewanie w postaci trzech grzejników olejowych z termostatami. Pan Wojciech prowadzi stronę internetową oraz fanpage Zbuduj sam dom, na których udziela porad i wskazówek w kwestii wybudowania takiego właśnie niedużego domu. Budynek postawiony w Łajskach szybko stał się hitem internetu.

AP/AIP

COMMENTS