Zbliża się 24. festiwal Wiosna Filmów

Zbliża się 24. festiwal Wiosna Filmów

Zbliża się 24. festiwal Wiosna Filmów. W tym roku widzowie będą mogli obejrzeć 65 filmów z których 20 to polskie premiery. Festiwal w Warszawie rozpocznie się 15 kwietnia, a na początku maja wybrane produkcje będą pokazywane w ramach Wiosny Filmów w ponad 20 miastach Polski.

Dyrektor festiwalu Maciej Zabojszcz wyjaśnia, że Wiosna Filmów to wydarzenia, które pozwoli wielbicielom kina obejrzeć najciekawsze filmy ostatniego roku.
W programie znajdą się obrazy docenione na najlepszych międzynarodowych festiwalach: między innymi w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlowych Warach, Locarno, Montrealu, San Sebastian czy Sundance. Na festiwalu pokazane zostaną także filmy wskazane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową.
Filmy będą pokazywane w kilku sekcjach miedzy innymi: Triumfatorzy festiwali, Rewelacje festiwali, Mistrzowie reżyserii. Dyrektor artystyczny festiwalu Michał Myśliński zwraca uwagę na sekcję Polskie kino na świecie, w ramach której pokazanych zostanie 13 tytułów, między innymi: nominowany do Oscara film “Twój Vincent”, film “Dzikie Róże” Anny jadowskiej, który zdobył główną nagrodę na festiwalu w Cottbus, wielokrotnie nagradzany film Piotra Domalewskiego “Cicha noc” czy zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na ostatnim festiwalu w Berlinie film “Twarz” Małgorzaty Szumowskiej.

Informacyjna Agencja Radiowa IAR Witold Banach /kry

COMMENTS

WORDPRESS: 0