HomeCiekawostki

Zbadano 20 bezalkoholowych piw. Tylko dwa z nich okazały się bezpieczne dla zdrowia!

Zbadano 20 bezalkoholowych piw. Tylko dwa z nich okazały się bezpieczne dla zdrowia!

Szokującego odkrycia dokonał niemiecki instytut Stiftung Warentest, który zajmuje się m.in. testami produktów i usług. Zbadał 20 bezalkoholowych piw. Tylko dwa z nich okazały się bezpieczne dla zdrowia. Co znaleziono w pozostałych piwach? 

Niemiecki instytut pod lupę wziął 20 rodzajów bezalkoholowych piw. Wśród nich znalazły się zarówno te od wielkich producentów, jak i lokalnych browarów. Jak podaje RMF24, część gatunków tych trunków można kupić także w Polsce. Wyniki badań mogą zaskoczyć. Okazuje się, że badane piwa zawierały w sobie dość niebezpieczną substancję. – W niemal wszystkich stwierdzona została obecność glifosatu. To budzący kontrowersje, lecz powszechnie stosowany herbicyd. – informuje RMF24.

 

Ilość glifosatu nie była duża. W badaniach naukowych nie zostało potwierdzone jego szkodliwe działanie na zwierzęta czy ludzi. Jednak naukowcy podkreślają, aby jej unikać, dopóki wpływ substancji na zdrowie ludzkie nie zostanie poznany. Przypomnijmy, że w 2015 roku Światowa Organizacja Zdrowia uznała glifosat za środek prawdopodobnie powodujący raka. Stąd też poważne podejście niemieckiego instytutu do wyników badań przeprowadzonych na piwach bezalkoholowych.

 

oprac. maw aip

COMMENTS