Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 10-latki

Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 10-latki

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 10-latki z Mrowin na Dolnym Śląsku. Jak poinformowała na konferencji prasowej rzecznik dolnośląskich funkcjonariuszy Krzysztof Zaporowski, to mężczyzna mieszkający poza powiatem świdnickim, w którym doszło do zbrodni.
Mariusz Pindera ze świdnickiej prokuratury powiedział, że śledczy mają wystarczający materiał dowodowy w tej sprawie. Dlatego mężczyzna został zatrzymany.
Do sprawy odniósł się także minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. “Okrutny mord na 10-letniej Kristinie z Dolnego Śląska nie ujdzie płazem. Jeśli dotychczasowe ustalenia się potwierdzą i zebrane dowody zostaną w śledztwie zweryfikowane, to sprawca trafi przed sąd, a kierowana przeze mnie prokuratura dołoży wszelkich starań, by otrzymał jak najsurowszą karę. Wierzę, że nastąpi to możliwie szybko” – zapewnił Zbigniew Ziobro.
10-letnia Kristina została porwana w czwartek około godziny 13:00 kiedy wracała do domu ze szkoły. Po kilku godzinach znaleziono jej zmasakrowane ciało.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./dwi/to/COMMENTS

WORDPRESS: 0