Zatrzymani w sprawie prywatyzacji spółki CIECH usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Zatrzymani w sprawie prywatyzacji spółki CIECH usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Zatrzymani w sprawie prywatyzacji spółki CIECH usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Wśród nich są były wiceminister skarbu Paweł T., byli urzędnicy resortu i przedstawiciele firmy doradczej. Zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków i poświadczenia nieprawdy w dokumentacji – mówi Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

W sprawie nieprawidłowości przy prywatyzacji spółki CIECH CBA zatrzymało wczoraj rano łącznie sześć osób. Do zatrzymań doszło w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Przesłuchania trwały do późnego wieczora i dziś będą kontynuowane – informuje Waldemar Łubniewski: – Prokurator planuje uzupełniająco przesłuchać trzech podejrzanych. Po tych przesłuchaniach prokurator podejmie decyzje co do zastosowania wobec wszystkich podejrzanych środków zapobiegawczych – dodaje rzecznik Prokuratury Regionalnej w Katowicach.
Spółkę chemiczną Ciech sprywatyzowano w 2014 roku. Pakiet kontrolny akcji od skarbu państwa kupiła spółka z grupy Kulczyk. Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Ciech sprzedano po zaniżonej cenie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Karol Surówka/kj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0