Zaślubiny Polski z morzem w Pucku. Pucka policja nie chciała medali od prezydenta Dudy?

Zaślubiny Polski z morzem w Pucku. Pucka policja nie chciała medali od prezydenta Dudy?

Po obchodach 100. rocznicy Zaślubin Polski z morzem w Pucku na Tweeterze i na Facebooku pojawiła się informacja, że funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pucku odmówili przyjęcia odznaczeń od prezydenta Andrzeja Dudy. Co takiego wydarzyło się w Pucku, że mundurowi stanęli okoniem? Funkcjonariusze z Pucka wyjaśniają, że to nieprawda.

W poniedziałek, 10 lutego 2020, prezydent odwiedził Puck. Obchody 100. rocznicy Zaślubin, choć doniosłe i świetnie przygotowane, zostały zakłócone przez gwizdy i wyzwiska, które padły w stronę przemawiającego prezydenta Andrzeja Dudy. Niektórzy protestujący przynieśli ze sobą transparenty z hasłami “Marionetka”, “Będziesz siedział” i “Duda, jesteś wstydem narodu”. Inni witali prezydenta serdecznymi okrzykami. Te reakcje wywołały ogromny spór i podział wśród Polaków.

 

Ludzie skandującym w puckim procie rybackim albo gratulowali, albo żądali przeprosin za to zachowanie. Niestety, to wydarzenie stało się podkładką do produkowania fałszywych informacji – tzw. fake newsów. Tak było w przypadku puckich policjantów, którym nagle zaczęto gratulować odważnej postawy. Ta miała być związana z odmową przyjęcia odznaczeń z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Te głowa państwa miała rzekomo wręczyć podczas uroczystości 100. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem w Pucku.

 

Na Tweeterze można było przeczytać: – Policjanci z komisariatu w Pucku, odmówili przyjęcia odznaczeń z rąk Dudy… dzieje się. Spocznij – napisał na Tweeterze Maciej Miażdżyk. Informacja błyskawicznie zyskała na popularności i lotem błyskawicy została podana dalej. A także przeniosła się na Facebooka, gdzie krążą zrzuty ekranu tego tweeta.

 

Jednak okazuje się, że sensacyjna informacja jest całkowicie wyssana z palca. – Podczas uroczystości nie przewidziano wręczania odznaczeń policjantom – mówi st. sierż. Ewa Bresińska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku. – Jest to wprowadzanie ludzi w błąd.

 

Także Pomorska Policja zareagowała, komentując pod niosącym fałszywą informację tweetem: – Podczas uroczystości nie przewidziano wręczania odznaczeń policjantom. Po co wprowadzać ludzi w błąd?

 COMMENTS

WORDPRESS: 0