Zarzut pobicia i znęcania się nad 3,5 – letnim pasierbem

Zarzut pobicia i znęcania się nad 3,5 – letnim pasierbem

Grudziądzka prokuratura postawiła zarzuty Radosławowi M. – ojczymowi 3 i pół rocznego chłopczyka, który w ciężkim stanie przebywa szpitalu. Mężczyzna jest podejrzany o pobicie i znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad chłopcem. Jego stan lekarze określają jako krytyczny. Radosław M. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Podał swoją wersję wydarzeń.

Ze względu na to, że prokuratura planuje dalsze czynności procesowe, nie udziela żadnych informacji dotyczących szczegółów wyjaśnień składanych przez Radosława M. – powiedział Marcin Licznerski zastępca prokuratora rejonowego w Grudziądzu. Prokuratura będzie wnioskowała do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na 3 miesiące.

Zatrzymano również matkę dziecka, prokurator jutro będzie ją przesłuchiwał. Pozostałych sześcioro jej dzieci trafiło do domu dziecka.

Stan trzyipółletniego chłopczyka jest bardzo zły. Jak powiedział ordynator oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci grudziądzkiego szpitala doktor Piotr Brzeziński rokowania nie są optymistyczne. Dziecko jest nieprzytomne, pracę serca i oddychanie wspomaga aparatura.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marcin Dolinski/ PR PIK/mile/mocCOMMENTS

WORDPRESS: 0