HomePOLSKA

Żaryn: W sprawie prezesa NIK Mariana Banasia służby zadziałały prawidłowo. Minister Mariusz Kamiński nie rozważa rezygnacji

Żaryn: W sprawie prezesa NIK Mariana Banasia służby zadziałały prawidłowo. Minister Mariusz Kamiński nie rozważa rezygnacji

Stanisław Żaryn, rzecznik ministra- koordynatora służb specjalnych, zapewnia, że w sprawie prezesa NIK Mariana Banasia służby zadziałały prawidłowo. Pytany przez dziennikarzy Stanisław Żaryn powiedział też, że- jego zdaniem- minister Mariusz Kamiński nie rozważa rezygnacji.

“Służby w tej sprawie zadziałały na podstawie i w granicach prawa. Ich postępowanie skończyło się wymiernym efektem w postaci skierowania zawiadomienia. Nie słyszałem, żeby szef rozważał jakiekolwiek decyzje” – powiedział rzecznik koordynatora służb specjalnych w odniesieniu do działań CBA wobec szefa NIK.

Stanisław Żaryn powiedział, że Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadziło kontrolę oświadczeń majątkowych szefa NIK w dosyć szybkim tempie, jak na standardy tego typu postępowań. “W tej chwili krok należy do prokuratury. Temat dla nas został zakończony wypełnieniem kontroli oświadczeń majątkowych przez CBA” – dodał rzecznik koordynatora służb specjalnych.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej domagają się od premiera przedstawienia kalendarium działań służb specjalnych odnośnie
oświadczeń majątkowych prezesa NIK Mariana Banasia. Napisali w tej sprawie listy do Mateusza Morawieckiego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Tomasz Marciniuk/dyd

COMMENTS