15.4 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Ile zarobili polscy skoczkowie? Kamil Stoch bije wszystkich na głowę

Ile pieniędzy, w ramach konkursów Pucharu Świata, zarobili polscy skoczkowie w sezonie 2017/2018? Łatwo to policzyć, bo Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) oficjalnie udostępnia zarobki zawodników. A zatem kto dostał najwięcej pieniędzy? Sprawdź!

Tomasz Pilch Miejsce w klasyfikacji generalnej: 73 (1 punkt) 17-latek zajął 30. miejsce w konkursie w Zakopanem. Były to jedyne zawody w tym sezonie, w którym zapunktował (a dokładnie zdobył jedno „oczko”). Ponadto, zajął 34. miejsce w Bischofhofen i 42. w Innsbrucku.
——————————————————————————————————————————————————————–
Jakub Wolny Miejsce w klasyfikacji generalnej: 36 (73 punkty) 22-latek punktował w aż 13 konkursach Pucharu Świata w tym sezonie. Najwyżej sklasyfikowany został w Innsbrucku, gdzie uplasował się na 15. miejscu.
————————————————————————————————————————————————————————-
Maciej Kot Miejsce w klasyfikacji generalnej: 21 (261 punktów) 26-latek na pewno nie może zaliczyć minionego już sezonu do udanych. Zdobył co prawda 261 punktów, ale ani razu nie stanął na podium, a nawet się do niego nie zbliżył. Dwa razy zajął ósme miejsce – w Niżnym Tagile i Willingen.
—————————————————————————————————————————————————————–
Piotr Żyła Miejsce w klasyfikacji generalnej: 16 (403 punkty) Forma 31-latka w sezonie 2017/2018 falowała. I to bardzo. Mimo to, udało mu się raz wskoczyć na podium. Trzecie miejsce Piotr Żyła zajął w Willingen. Był też dwa razy siódmy – w Wiśle i Engelbergu.
—————————————————————————————————————————————————————————————-
Stefan Hula Miejsce w klasyfikacji generalnej: 13 (431 punktów) To był zdecydowanie najlepszy sezon w karierze 31-latka. Do pełni szczęścia brakowało mu tylko miejsca na podium. W konkursach Pucharu Świata najbliżej „pudła” był w Zakopanem, gdzie zajął czwarte miejsce. Piąty był natomiast w Oberstdorfie.
——————————————————————————————————————————————————————————————
Dawid Kubacki Miejsce w klasyfikacji generalnej: 9 (633 punkty) 28-latek generalnie może być z siebie zadowolony. Wreszcie stanął na podium konkursu Pucharu Świata. I to dwa razy – po raz pierwszy w Oberstdorfie, a potem jeszcze w Willingen. Oby tak dalej!
———————————————————————————————————————————————————————-
Kamil Stoch Miejsce w klasyfikacji generalnej: 1 (1443 punkty) Absolutny dominator pod każdym względem w minionym sezonie – zwłaszcza finansowym i sportowym. 13 razy stawał na podium w konkursach Pucharu Świata, a dziewięć razy na najwyższym stopniu. Kamil Stoch, poza kwotą blisko 644 tysiące złotych z kasy FIS-u, mógł liczyć też na dodatkowe gratyfikacje finansowe za sukcesy, m.in. za zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni, cyklu Raw Air czy w zawodach Planica 2018. W sumie na konto naszego reprezentanta wpłynęło ponad 1,4 mln złotych. Absolutnie zasłużył!