Zarabiają miliony po śmierci. TOP 10 milionerów, których majątki wciąż rosną. Kto zgarnia najwięcej?

Zarabiają miliony po śmierci. TOP 10 milionerów, których majątki wciąż rosną. Kto zgarnia najwięcej?

Muzycy zarabiają na odsłuchu utworów w radio, wykorzystywaniu w filmach, remasterowaniu płyt i pośmiertnych wydaniach, aktorzy zarabiają na filmach, w których już zagrali. Sportowcy mogą stać się ikonami, których wizerunek wart jest miliony. Na czym jeszcze zarabiają nieżyjące gwiazdy? Niektórzy z nich osiągają przychody, których można pozazdrościć.

 

Ranking zamyka Król Popu, niekwestionowana gwiazda estrady, wizjoner i doskonały przedsiębiorca. Nawet jeśli nie planował tak długiej kariery, pozostawił po sobie mnóstwo materiałów, które zostały wykorzystane po jego śmierci. Michael Jackson zarobił w poprzednim roku więcej niż wszyscy pozostali bogacze razem wzięci. Na podium oprócz Jacksona znaleźli się również: Elvis Presley, i Arnold Palmer. Kto jeszcze pojawił się na liście 10 pośmiertnych milionerów?

 

1. Michael Jackson 29 sierpnia 1958 – 25 czerwca 2009 Dochody: 400 mln dol. Michael Jackson to niekwestionowany Król Popu, który swoje płyty będzie sprzedawał do końca świata i jeden dzień dłużej. Nagrał tak wiele utworów, że pośmiertnie wydano nowe, nigdy niesłyszane utwory, które wzbudziły nie lada zainteresowanie. Duża część przychodów pochodziła również z udziałów w EMI Music Publishing, które odkupił Sony, a także filmu Michael Jackson Halloween, który nakręcony w 2017 roku ma być powracającym hitem na miarę „Kevina samego w domu”.

 

2. Elvis Presley 8 stycznia 1935 – 16 sierpnia 1977 Dochody: 40 mln dol. Ikona popkultury nawet 40 lat po śmierci zarabia na sprzedaży swoich płyt. Rocznie sprzedaje ponad milion albumów. Największa część dochodów Elvisa Presleya pochodzi ze sprzedaży biletów do Graceland, jednej z posiadłości, oraz nowego centrum rozrywkowego Elvis Presley’s Memphis. Elvis wiecznie żywy.

 

3. Arnold Palmer 10 września 1929 – 25 września 2016 Dochody: 35 mln dol. Światowej sławy golfista. Czterokrotny zwycięzca prestiżowego turnieju US Masters. Już za życia wpadł na pomysł jak przerodzić popularność i własną markę osobistą na dochodowy biznes. Stworzył i wypromował napój z mrożonej herbaty i lemoniady, które firmował własnym nazwiskiem. W tym roku do grona promowanych produktów należy dopisać piwo stworzone we współpracy z MolsonCoors. Nazwisko Palmer wciąż przyciąga tłumy.

 

4. Charles Schulz 26 listopada 1922 – 12 lutego 2000 Dochody: 34 mln dol. Snoopy i inne fistaszki w dalszym ciągu zarabiają grube miliony. DHX Media zapłaciło 345 mln dolarów w 2017 roku, aby przejąć 80 % biznesu związanego z serią „Fistaszki”.

 

5. Bob Marley 6 lutego 1945 – 11 maja 1981 Dochody: 23 mln dol. Muzyk za życia zarabiał na sprzedawaniu swojej muzyki. Po śmierci zbiera krocie za sygnowane jego imieniem słuchawki, produkty z marihuany i akcesoria do palenia. Wizerunek wyluzowanego jamajczyka widnieje na koszulkach, bluzach, plakatach i innych materiałach promocyjnych.

 

6. Dr. Seuss 2 marca 1904 – 24 września 1991 Dochody: 16 mln dol. Amerykański autor książek dla dzieci nawet ćwierć wieku po śmierci sprzedje rekordowo dużo książek. W zeszłym roku do nowych właścicieli trafiło 4,8 mln książek. Jak się okazuje na liście miliarderów, którzy zarabiają także po śmierci znajdują si,ę nie tylko muzycy i celebryci. Na pisarstwie również można się wzbogacić.

 

7. Hugh Hefner 9 kwietnia 1926 – 27 września 2017 Dochody: 15 mln dol. Magnat mediowy znany m.in. z Playboya, stworzył wokół siebie mocną markę osobistą. Jego spadkobiercy po roku od śmierci sprzedali ostatnie udziały w jego imperium. Zyskali 35 mln dol., z czego ponad 1/3 tej kwoty otrzymali z góry.

 

8. Marilyn Monroe 1 czerwca 1926 – 5 sierpnia 1962 Dochody: 14 mln dol. Marylin Monroe to niewątpliwa gwiazda kina, ale też niezwykle medialna kobieta, która, gdyby żyła współcześnie, byłaby twarzą wielu kampanii reklamowych. Monroe wzbogaciła się w ostatnim roku na sygnowanej jej nazwiskiem serii przyborów do pisania z Montblanc.

 

9. Prince 7 czerwca 1958 – 21 kwietnia 2016 Dochody: 13 mln dol. Zdobywca 7 nagród Grammy i autor takich hitów jak „Purple Rain” czy „Little Red Corvette” wciąż zarabia na sprzedaży własnych albumów. Tylko w zeszłym roku sprzedano ćwierć miliona albumów Prince’a.

 

10. John Lennon 9 października 1940 – 08 grudnia 1980 Dochody: 12 mln dol. Kolejny artysta, który swoją karierę zawodową oparł tylko i wyłącznie na tworzeniu muzyki. Jon Lenon zarabia na sprzedaży płyt solowych oraz tych, nagranych wraz z zespołem The Beatles. Zarabia niemało, bo sprzedaje ok. 2 mln płyt rocznie.

 

-Muzycy zarabiają na odsłuchu utwor&oacute
-9 października 1940 – 08 grudnia 1980 Kolejny artysta, który swoją karierę zawodową oparł tylko i wyłącznie na tworzeniu muzyki. Jon Lennon zarabia na sprzedaży płyt solowych oraz tych, nagranych wraz z zespołem The Beatles. Zarabia niemało, bo sprzedaje ok. 2 mln płyt rocznie.
-7 czerwca 1958 – 21 kwietnia 2016 Zdobywca 7 nagród Grammy i autor takich hitów jak „Purple Rain” czy „Little Red Corvette” wciąż zarabia na sprzedaży własnych albumów. Tylko w zeszłym roku sprzedano ćwierć miliona albumów Prince’a.
-1 czerwca 1926 – 5 sierpnia 1962 Marylin Monroe to niewątpliwa gwiazda kina, ale też niezwykle medialna kobieta, która, gdyby żyła współcześnie, byłaby twarzą wielu kampanii reklamowych. Monroe wzbogaciła się w ostatnim roku na sygnowanej jej nazwiskiem serii przyborów do pisania z Montblanc.
-9 kwietnia 1926 – 27 września 2017 Magnat mediowy znany m.in. z Playboya, stworzył wokół siebie mocną markę osobistą. Jego spadkobiercy po roku od śmierci sprzedali ostatnie udziały w jego imperium. Zyskali 35 mln dol., z czego ponad 1/3 tej kwoty otrzymali z góry.
-2 marca 1904 – 24 września 1991 Amerykański autor książek dla dzieci nawet ćwierć wieku po śmierci sprzedaje rekordowo dużo książek. W zeszłym roku do nowych właścicieli trafiło 4,8 mln książek. Jak się okazuje na liście miliarderów, którzy zarabiają także po śmierci znajdują si,ę nie tylko muzycy i celebryci. Na pisarstwie również można się wzbogacić.
-6 lutego 1945 – 11 maja 1981 Muzyk za życia zarabiał na sprzedawaniu swojej muzyki. Po śmierci zbiera krocie za sygnowane jego imieniem słuchawki, produkty z marihuany i akcesoria do palenia. Wizerunek wyluzowanego Jamajczyka widnieje na koszulkach, bluzach, plakatach i innych materiałach promocyjnych.
-26 listopada 1922 – 12 lutego 2000 Snoopy i inne fistaszki w dalszym ciągu zarabiają grube miliony. DHX Media zapłaciło 345 mln dolarów w 2017 roku, aby przejąć 80 % biznesu związanego z serią „Fistaszki”.
-10 września 1929 – 25 września 2016 Światowej sławy golfista. Czterokrotny zwycięzca prestiżowego turnieju US Masters. Już za życia wpadł na pomysł jak przerodzić popularność i własną markę osobistą na dochodowy biznes. Stworzył i wypromował napój z mrożonej herbaty i lemoniady, które firmował własnym nazwiskiem. W tym roku do grona promowanych produktów należy dopisać piwo stworzone we współpracy z MolsonCoors. Nazwisko Palmer wciąż przyciąga tłumy.
-8 stycznia 1935 – 16 sierpnia 1977 Ikona popkultury nawet 40 lat po śmierci zarabia na sprzedaży swoich płyt. Rocznie sprzedaje ponad milion albumów. Największa część dochodów Elvisa Presleya pochodzi ze sprzedaży biletów do Graceland, jednej z posiadłości, oraz nowego centrum rozrywkowego Elvis Presley’s Memphis. Elvis wiecznie żywy.


COMMENTS

WORDPRESS: 0