"> Zandberg o expose premiera Mateusza Morawieckiego: "Niewiarygodne" - wiadomosci.com

Zandberg o expose premiera Mateusza Morawieckiego: “Niewiarygodne”

Zandberg o expose premiera Mateusza Morawieckiego: “Niewiarygodne”

Adrian Zandberg z klubu parlamentarnego Lewicy skrytykował expose premiera Mateusza Morawieckiego i zarzucił partii rządzącej niewiarygodność. Polityk zapowiedział, że w tej kadencji Lewica złoży projekty ustaw, które mają poprawić sytuację w ochronie zdrowia oraz budżetówce.

Przewodniczący partii Razem powiedział, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego nie zrealizował planów, które zostały ogłoszone w poprzedniej kadencji. “Miały być inwestycje publiczne, a ich nie ma. Miały być wysokie nakłady na badania i rozwój, a w praktyce jest to nędzne 1,2 procent PKB. Z tego miliona samochodów elektrycznych, o których pan wspominał, nie powstał ani jeden” – powiedział jeden z liderów Lewicy.

Poseł zarzucił również partii rządzącej, że ingeruje w wolność obywateli oraz narzuca im swoją ideologię. “Lewica chce zmiany, chce Polski, która jest solidarna, ale Polski, która jest świecka i wolna. Tylko w takiej Polsce wszyscy będziemy wolni” – powiedział Adrian Zandberg.

Adrian Zandberg zapowiedział, że Lewica poprze ustawy rządu służące rozwojowi odnawialnych źródeł energii.
Zaznaczył jednak, że jego klub nie zgodzi się między innymi na wpisanie do konstytucji gwarancji własności PPK, a także zagłosuje przeciwko wotum zaufania dla rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Lis/Pilecki/hmCOMMENTS

WORDPRESS: 0