Zamość: Sąd skazał na 4 i 5 lat więzienia sprawców śmiertelnego pobicia 38-letniego kierowcy

Zamość: Sąd skazał na 4 i 5 lat więzienia sprawców śmiertelnego pobicia 38-letniego kierowcy

Sąd Okręgowy w Zamościu skazał dwóch mężczyzn na 5 lat i 4 lata więzienia za śmiertelne pobicie 38-letniego kierowcy. W styczniu w Krasnymstawie pokrzywdzony został zaatakowany przed swoim domem chwilę po tym, jak jadąc samochodem, ochlapał błotem jednego z napastników i jego partnerkę. Z powodu obrażeń ośrodkowego układu nerwowego 38-latek zmarł.

W ocenie sądu zasadne było przypisanie oskarżonym winy umyślnego pobicia i nieumyślnego śmiertelnego skutku, który jednak powinni przewidzieć. Podczas ogłoszenia wyroku sędzia Paweł Tobała mówił, że “powszechnie wiadomo, iż nawet jedno mocne uderzenie w szczególności w tak newralgiczną część jak głowa, może spowodować poważne obrażenia w tym śmierć ofiary, a co dopiero dwa lub więcej takich uderzeń, zatem nie budzi wątpliwości fakt, że oskarżeni obejmowali swoją świadomością nastąpienie najdalej idącego skutku”.

Patryk H. został skazany na 5 lat, Paweł S. na 4 lata więzienia. Wyrok nie jest prawomocny. Strony mają 14 dni na złożenie apelacji do Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

IAR/A. Flis/Radio Lublin/sp/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0