Zamknięto konto telewizji Al-Jazeera na portalu Twitter

Zamknięto konto telewizji Al-Jazeera na portalu Twitter

Koalicja państw pod przewodnictwem Arabii Saudyjskiej kontynuuje izolację Kataru. W sobotę na kilka godzin zaatakowano jeden z symboli tego kraju, telewizję Al-Jazeera

W sobotę około 8 rano doszło do zawieszenia konta arabskiej wersji katarskiej stacji telewizyjnej Al-Jazeera na portalu Twitter. Wyjątkowo popularne, bo śledzone przez 12 milionów użytkowników konto, było nieczynne przez kilka godzin.
To bardzo nietypowa sytuacja na portalu Twitter, żeby oficjalne konto dużej stacji telewizyjnej czy portalu internetowego zostało nagle zawieszone. Przedstawiciele stacji Al-Jazeera poinformowali, że ich problemy zostały spowodowane przez skoordynowaną akcję grupy hakerów bądź innej organizacji.
W praktyce wyglądało to tak, że na konto Al-Jazeery w jednym momencie wpłynęła ogromna ilość skarg i innych wiadomości. Ich liczby nie wytrzymały serwery, które przestały działać.
Według zasad panujących na portalu Twitter, zarejestrowane tam konto może być zawieszone w trzech przypadkach. Po pierwsze, gdy z konta wysyłany jest spam. Po drugie, gdy konto zostało zaatakowane przez hakerów (to prawdopodobne przyczyny kłopotów Al-Jazeery). Po trzecie, jeśli z konta wysyłane są groźby do innych użytkowników.
Po zbadaniu sytuacji przez informatyków, konto katarskiej stacji powróciło na portal Twitter około południa.
Warto dodać, że w czasie prawdopodobnego ataku, hakerzy zaatakowali jedynie wersję Al-Jazeery, która nadaje w języku arabskim. Inne kanały, nadające w innych językach, cały czas pracowały normalnie.
Arabia Saudyjska zamknęła biuro stacji Al-Jazeera na swoim terytorium na początku izolacji Kataru, około dwóch tygodni temu. Oskarża ją o propagowanie terroryzmu.

Michał Kurowicki AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0