29.1 C
Chicago
środa, 22 maja, 2024

Zamieszki w Evanston

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sobotnia demonstracja studentów z Northwestern zakończyła się gwałtownym protestem, doszło do zniszczeń miasta i starcia z policją.

Protest rozpoczęli studenci, którzy domagają się od Northwestern zakończenia współpracy z policją. Protest rozpoczął się na kampusie, po czym wyszedł na ulice Evanston. Gdy dotarł do centrum miasta z pokojowej demonstracji przekształcił się w brutalny protest. Uczestniczy rozbili szyby w sklepie Whole Foods, a także rzucali cegłami w policjantów, świecili im w oczy laserami o dużej mocy i rzucali w policjantów fajerwerkami. W odpowiedzi policja ​​użyła gazu pieprzowego i aresztowała jednego ucznia z Northwestern. Student został zwolniony z aresztu policyjnego w Evanston wczesną niedzielą, podał uniwersytet. Kilku funkcjonariuszy zostało rannych.

Northwestern wydał następujące oświadczenie. „Jak powiedzieliśmy wcześniej, Northwestern zdecydowanie popiera swobodne wyrażanie idei i ożywioną debatę, przestrzegając zasad, które są fundamentalne dla naszej uczelni. Northwestern chroni prawo do protestu, ale nie akceptujemy łamania prawa. Jeśli członkowie społeczności Northwestern zostaną uznani za naruszających zasady uniwersytetu, prawa stanowe lub federalne, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności w ramach naszych procesów ”.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520