HomePOLSKAPodlaskie

Zamachy w Brukseli. Kobiety z Białegostoku i Siemiatycz wśród ofiar terrorystów

Zamachy w Brukseli. Kobiety z Białegostoku i Siemiatycz wśród ofiar terrorystów

Zamachy terrorystyczne w Belgii nie ominęły mieszkanek Podlasia. Wśród ofiar terrorystów są białostoczanka i jak podaje Radio Białystok siemiatyczanka.

– Wśród osób, które ucierpiały we wtorkowym zamachu bombowym w Brukseli jest białostoczanka – mówi Kamila Busłowska z Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. – Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski skontaktował się dziś z jej rodziną.

W zamachach terrorystycznych we wtorek (23 marca) w Brukseli zginęło ponad 30 osób, ponad 250 zostało rannych. Wśród tych, którzy ucierpieli, jest troje Polaków – dwóch funkcjonariuszy służby celnej oraz kobieta, pochodząca z Białegostoku. Wszyscy troje są w szpitalu. W środę prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski rozmawiał przez telefon z synem białostoczanki. – Okazało się, że jej rodzina jest już w Brukseli – mówi Tadeusz Truskolaski. – Na szczęście stan kobiety jest stabilny, jej życiu nic już nie zagraża. Czekamy, aż jej stan poprawi się na tyle, że będzie mogła wrócić do domu, do Białegostoku. I w każdej chwili oferujemy pomoc.

Kobieta, jak się okazało, wracała do Białegostoku z podróży. W Brukseli miała przesiadkę. W chwili wybuchu czekała na lotnisku na samolot do Polski. Zamachowcy zdetonowali bomby w dwóch miejscach – najpierw na lotnisku, następnie na stacji metra, w pobliżu kwatery głównej Unii Europejskiej. Jak podaje Radio Białystok lekko ranna jest również mieszkanka Siemiatycz. Czekała na wylot do Polski, wracał na święta. Żadne niebezpieczeństwo jej życiu i zdrowiu nie zagraża.

COMMENTS