25 C
Chicago
niedziela, 16 czerwca, 2024

Zamach w Nicei: „Próbowaliśmy zatrzymać ciężarówkę i powiedzieć kierowcy, że są pod nią ludzie”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

– Byłem półtora metra od kierowcy tej ciężarówki, tuż przed nim. Widziałem go. Widziałem wszystko, co się wydarzyło – relacjonował świadek zamachu terrorystycznego w Nicei.

 

Jak stwierdził, początkowo wszyscy myśleli, że doszło po prostu do wypadku drogowego. – Próbowaliśmy zatrzymać go, powiedzieć, że są ludzie pod tą ciężarówką. Ktoś wyciągnął spod niej dziewczynę – dodał mężczyzna. Ludzie zorientowali się, że może to być zamach, dopiero kiedy policja zaczęła wzywać przechodniów do ucieczki.

Rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum osób wracających z nicejskich obchodów narodowego Dnia Bastylii. Zginęły 84 osoby, a ponad 100 zostało rannych. Napastnik, 31-letni Mohamed Lahouaiej Bouhlel, z pochodzenia Tunezyjczyk, został zastrzelony przez policję.

Jak dowiedział się Daily Mail, zamachowiec był wcześniej zatrzymany przez policję, ale powiedział, że wiezie lody na promenadę.

Władze Francji ogłosiły żałobę narodową w dniach 16-18 lipca oraz przedłużyły o trzy miesiące stan wyjątkowy ogłoszony po listopadowych zamachach w Paryżu.

 

news aip/fot.Luca Bruno

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520