"> Żałoba w Tajlandii - wprowadzono kontrole sprzedaży czarnej odzieży - wiadomosci.com

Żałoba w Tajlandii – wprowadzono kontrole sprzedaży czarnej odzieży

Żałoba w Tajlandii – wprowadzono kontrole sprzedaży czarnej odzieży

W Tajlandii trwa roczna żałoba narodowa po śmierci króla Bhumibola Adulyadeja. Rząd tego kraju prosi obywateli o ubieranie się w czarne lub białe stroje. Jednocześnie inspektorzy sprawdzają, czy sprzedawcy odzieży nie zawyżają cen ubrań w żałobnych kolorach.

“Ponieważ czarne koszule znacząco podrożały, ministerstwo handlu wysłało inspektorów, którzy sprawdzą, czy ubrania w sklepach nie są sprzedawane po zawyżonych cenach” – powiedział rzecznik kancelarii premiera Tajlandii, generał Sansern Kaewkamnerd.
W Tajlandii flagi na budynkach administracji rządowej i użyteczności publicznej są opuszczone do połowy masztu. Wprowadzono zakaz organizowania festynów oraz zabaw przez najbliższy miesiąc.
Zmarły w wieku 88 lat Bhumibol Adulyadej, znany jako Rama IX, był najdłużej panującym monarchą na świecie. Określany mianem “Ojca Narodu” przez 70 lat panowania był podporą jedności skonfliktowanego 68-milionowego narodu i gwarantem stabilności modernizującego się kraju. Dążył do umocnienia kruchej tajskiej demokracji targanej kryzysami politycznymi i przewrotami wojskowymi, z których ostatni wydarzył się w 2014 roku. Tron w Tajlandii obejmie prawdopodobnie jego syn, 63-letni książę Maha Vajiralongkorn.

TS/IAR/rtsCOMMENTS

WORDPRESS: 0