Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego potrwa od północy z czwartku na piątek, do godziny 19-stej w sobotę

Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego potrwa od północy z czwartku na piątek, do godziny 19-stej w sobotę

Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego potrwa od północy z czwartku na piątek, do godziny 19-stej w sobotę – poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

 

Uroczystości pogrzebowe byłego premiera Jana Olszewskiego odbędą się w najbliższy piątek i sobotę. Polityk zostanie pochowany w sobotę na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział, że żałoba po śmierci Jana Olszewskiego będzie trwała od północy z czwartku na piątek do soboty do godziny 19.

W piątek 15 lutego o godzinie 9 trumna z ciałem byłego premiera zostanie wystawiona w holu kancelarii premiera. O 18 w kościele świętego Aleksandra przy placu Trzech Krzyży zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłego, a następnie trumna zostanie przeniesiona w kondukcie do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ulicy Świętojańskiej.

W sobotę 16 lutego o 11 rozpocznie się msza żałobna w Archikatedrze świętego Jana Chrzciciela. Po 13 kondukt z trumną przejdzie pod Pomnik Powstania Warszawskiego, gdzie Jana Olszewskiego pożegnają powstańcy i kombatanci. Następnie trumna z ciałem Jana Olszewskiego zostanie przewieziona na lawecie, w asyście wojska i policji na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Michał Dworczyk podkreślił, że przebieg uroczystości uzgodniono z rodziną Jana Olszewskiego.

Więcej informacji o zmarłym byłym premierze można znaleźć na stronie janolszewski.polskieradio.pl.

IAR/Siekaj/asCOMMENTS

WORDPRESS: 0