13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Zalewska: Wszystkie szkoły przystąpiły dziś do egzaminu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska poinformowała, że wszystkie szkoły – mimo strajku nauczycieli – przystąpiły dziś do egzaminu. Uczniowie zdają egzaminy gimnazjalne z języka obcego. To trzeci i ostatni dzień egzaminu.

Podczas konferencji prasowej minister Zalewska zwrócił uwagę, że podczas egzaminów nie doszło do żadnych zakłóceń.

Przystąpienie ucznia do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły. Wynik egzaminu jest brany pod uwagę w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Uczeń niezależnie od tego, czy nauczyciele w jego szkole strajkują, powinien się stawić na egzamin.

 

***

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński podziękował nauczycielom, którzy pomimo trwającego strajku, pozostali przy dzieciach i wspierają ich w czasie egzaminów. O godzinie 9.00 rozpoczął się ostatni egzamin gimnazjalny. Tym razem uczniowie mierzą się z testami z języków obcych.

„Dziękuję tym wszystkim nauczycielom, którzy nawet strajkując, jednak pełni empatii wspierają duchowo czy nawet poprzez kontakty swoich uczniów, bo takich nauczycieli jest zdecydowana większość” – mówił minister Brudziński.
Szef MSWiA powiedział, że chce, żeby nauczyciele zarabiali więcej, a postulaty, które prowadzą do tego celu, są postulatami racjonalnymi i zrozumiałymi. Dodał, że zdumiewające i niezrozumiałe są dla niego niektóre zachowania związkowców. „W czasie egzaminów część związkowców, czy liderów związkowych wzywała do tego, żeby egzaminy się nie odbyły” – przypomniał Joachim Brudziński.
Mimo strajku nauczycieli wczoraj wszystkie szkoły przeprowadziły egzamin. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik zapewniał, że przy egzaminach nie występowały zakłócenia.
Przystąpienie ucznia do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły. Wynik egzaminu jest brany pod uwagę w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Uczeń niezależnie od tego, czy nauczyciele w jego szkole strajkują, powinien się stawić na egzamin. Wyniki sesji kwietniowej 14 czerwca.

***

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka ma nadzieję na zakończenie strajku nauczycieli po świętach wielkanocnych. 350 tysięcy uczniów o 9.00 przystąpi do egzaminu gimnazjalnego z języka obcego. To trzeci i ostatni dzień egzaminu.

Joanna Lichocka powiedziała w radiowej Jedynce, że liczy na pozytywne efekty rozmów ze związkowcami przy okrągłym stole.
„Mamy nadzieję, że słowa [szefa ZNP] Sławomira Broniarza, że jest możliwy okrągły stół, a także, że jest możliwe zawieszenie akcji protestacyjnej na jego czas, są rzeczywiście podyktowane dobrą wolą. Biorę to za dobrą monetę i mam nadzieję, że po świętach do tego okrągłego stołu dojdzie i że dojdzie też do zawieszenia akcji protestacyjnej i że maturzyści nie będą mieli jeszcze większego stresu spowodowanego niepewnością w sprawie egzaminów” – powiedziała Joanna Lichocka.
Propozycję rozwiązania sporu ze związkami nauczycielskimi, które nie podpisały porozumienia z rządem, za pomocą rozmów przy okrągłym stole, przedstawił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
Mimo strajku nauczycieli, wczoraj wszystkie szkoły przeprowadziły egzamin gimnazjalny z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych.
Przystąpienie ucznia do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły. Wynik egzaminu jest brany pod uwagę w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Uczeń niezależnie od tego, czy nauczyciele w jego szkole strajkują, powinien się stawić na egzamin. Wyniki sesji kwietniowej 14 czerwca.

 

 

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR1/pp/dabr

 

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Trójka/wczesn./Wj/zr

IAR / pp / gaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520