HomePOLSKA

Zalewska daje Schetynie tydzień na przeprosiny

Zalewska daje Schetynie tydzień na przeprosiny

Minister edukacji Anna Zalewska chce przeprosin od Grzegorza Schetyny w związku z wypowiedziami na temat jej związków z aferą PCK we Wrocławiu. 
Wczoraj szef Platformy Obywatelskiej był pytany o posła Piotra Babiarza, szefa wrocławskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, który zrezygnował z członkostwa w partii. Nazwisko posła pojawia się w doniesieniach o nieprawidłowościach we wrocławskim PCK. Grzegorz Schetyna mówił też, że w doniesieniach pojawia się nazwisko minister Anny Zalewskiej, która jest posłem z Wałbrzycha i bliskim współpracownikiem aresztowanego w lutym byłego radnego PiS.
Anna Zalewska mówiła, że z dużą przykrością wysłuchuje informacji, które nie są pytaniami czy insynuacjami, tylko oszczerstwami wobec niej. “Kojarzenie przez pana Grzegorza Schetynę, szefa Platformy Obywatelskiej, z nieprawidłowościami w PCK we Wrocławiu, jest właśnie takim oszczerstwem” – mówi minister. Szefowa MEN wysłała pismo przedsądowe i daje Grzegorzowi Schetynie tydzień na przeprosiny. Jeśli do nich nie dojdzie, minister zapowiada, że sprawa trafi do sądu.
Rzecznik PO Jan Grabiec mówi, że to Anna Zalewska powinna przeprosić, a prokuratura szybko wyjaśnić, czy minister jest zamieszana w sprawę. Jeśli okaże się, że tak jest, to PO oczekuje, że prokurator generalny skieruje wniosek do marszałka Sejmu o pozbawienie jej immunitetu i areszt, jeśli dobro sprawy będzie tego wymagało. “Na początek powinna przeprosić, bo to jej najbliżsi współpracownicy są dziś zatrzymani przez prokuraturę i stawiane są im zarzuty, a odpowiedzialność pani minister Zalewskiej – jak sądzę – prokuratura w najbliższych tygodniach wyjaśni” – mówi Jan Grabiec.
Wrocławska prokuratura od połowy 2017 roku prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w dolnośląskim PCK. Jeden z wątków w tej sprawie dotyczy, zdaniem lokalnych mediów, wyprowadzania pieniędzy z PCK i finansowania kampanii wyborczych PiS.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/K.Ingram&I.Szczęsna/Siekaj

COMMENTS