HomeMałopolskie

Zakopane. Wraca życie na Krupówkach. Otworzyli znów sklep H&M

Zakopane. Wraca życie na Krupówkach. Otworzyli znów sklep H&M

Powoli zaczyna wracać życie na zakopiańskich Krupówkach. Po ponad miesiącu, w tym tygodniu otwarty został dla klientów sklep odzieżowy H&M. Na razie jednak tłumów tak nie widać. Nie wykluczone, że za przykładem tego sklepu pójdą także i inne punkty handlowe na deptaku.

Zakopiański sklep H&M; jest jednym z czterech sklepów tej sieci w Polsce, które zostały otworzone. Są to sklepy, które nie znajdują się w centrach handlowych. Ten na Krupówkach znajduje się w osobnej kamienicy. Choć sklep działa od 21 kwietnia, nie ma wielkiego zainteresowania zakupami. Pojawiają się tak pojedynczy klienci. Jednak w Zakopanem nie ma turystów, a na Krupówkach nadal pustki. H&M; po przestoju czynny jest od godz. 11 do 19. jednorazowo w sklepie zakupy może robić 90 osób (sklep mieście się na czterech kondygnacjach).

 

Kupujący zaś muszą zachować co najmniej dwa metry odległości od siebie. Sieć otworzyły także po jednym sklepie w Katowicach, Wrocławiu i w Sopocie – Sklepy te otwarte są w godzinach 11-19 i działają zgodnie ze wszystkimi aktualnymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Inspekcji Sanitarnej. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. W sklepach czekają na Was rękawiczki i żele dezynfekujące. Prosimy również o zachowanie bezpiecznego dystansu oraz wybranie płatności bezgotówkowej – informuje sieć odzieżowa.

 

Czy przykład sklepu H&M; skusi innych właścicieli sklepów do otwarcia się? Na razie na Krupówkach widać duży ruch w lokalach, ale ekip remontowych. Wielu przedsiębiorców postanowiło wykorzystać przestój na remonty i odśnieżenie wnętrz. Pod Giewontem czynny jest także sklep Pepco, sieciowe sklepy ze sprzętem rtv/agd. Wszystkie te punty nie znajdują się bowiem w galeriach handlowych. Jedyna galeria handlowa na Krupówkach – przy oczku wodnym, zgodnie z przepisami, nadal pozostaje zamknięta.

 

 

AIP

COMMENTS