HomeSport

Zakopane szykuje się na skoki. Biletów na zawody brak. Będą zamykane ulice

Zakopane szykuje się na skoki. Biletów na zawody brak. Będą zamykane ulice

Na Wielkiej Krokwi w Zakopanem trwają ostatnie przygotowania przed najważniejszą imprezą sportową w Zakopanem. W piątek rozpoczną się pod Giewontem zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Od piątku też czekają kierowców utrudnienia w poruszaniu się po mieście.

Tegoroczne zawody rozpoczną się w piątek – od kwalifikacji do turnieju indywidualnego, który zaplanowany jest na niedzielę. W sobotę zaś czeka nas konkurs skoków drużynowych. – Skocznia z punktu widzenia sportowego jest gotowa na zawody. Trwają ostatnie przygotowania, bo wybieg i zeskok muszą być dopieszczone – mówi Andrzej Kozak, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego. Biletów na sobotnie i niedzielne zawody już nie ma. Wciąż jednak można kupić wejściówki na piątkowe kwalifikacje. W rejonie skoczni ustawione zostały dwa punkty, które sprzedają oficjalne wejściówki.

 

Oprócz tego pod skocznią już pojawiły się osoby, które próbują sprzedać bilet z drugie ręki. Ceny biletów u koników to średnio 200 zł na jeden dzień zawodów (normalnie, gdy jeszcze były bilety dostępne, można je było nabyć od 70 zł w górę). Organizatorzy zaplanowali, że na każdy dzień zawodów wejdzie na skocznię 23 tys. osób, a na kwalifikacje – 10 tys. Spodziewać się jednak należy, że ok. 15-20 tys. osób może się zebrać wokół skoczni. Puchar Świata oznacza także utrudnienia w ruchu. Na czas trwania imprezy niektóre ulice w rejonie skoczni zostaną wyłączone z ruchu. Od piątku od godziny 08 rano do niedzieli do godziny 21 zakaz ruchu będzie obowiązywał na ul. Bronisława Czecha od skrzyżowania z ul. Stefana Żeromskiego, na ul. Piłsudskiego od skrzyżowania ul. Jana Sabały do Bronisława Czecha, oraz na ul. Żeromskiego od Sabały do Bronisława Czecha.

 

Zakaz ruchu w obu kierunkach na w/w ulicach nie będzie dotyczył: pojazdów organizatora, służb miejskich, stałych mieszkańców zamkniętego odcinka drogi, zaopatrzenia w godzinach od 22 do 12, a także posiadaczy identyfikatorów wydanych przez burmistrza Zakopane. Parkingi zlokalizowane na ul. Bronisława Czecha od ul. Żeromskiego oraz na ul. Piłsudskiego zostaną wyłączone już od wczesnych godzin porannych, tj. około godz. 3 nad ranem w piątek 24 stycznia. Samochody zaś pozostawione na parkingach w tym rejonie będą odholowywane na koszt właściciela.

 

aip

COMMENTS