Zakopane: “Królowa Zakopanego” straci kolejny hotel? Komornik już się o niego upomniał

Zakopane: “Królowa Zakopanego” straci kolejny hotel? Komornik już się o niego upomniał

Małgorzata Chechlińska, niegdyś najpotężniejsza bizneswomen w Zakopanem (i osoba notowana na liście 100 najbogatszych Polek), a dziś oskarżona o przestępstwa finansowe, może stracić kolejny wybudowany przez siebie hotel.

 

Po tym, jak w marcu tego roku ostatecznie straciła nadzór nad leżącym przy Krupówkach 5-gwiazdkowym „Litworem”, teraz komornik rozpoczął procedurę przejęcia 3-gwiazdkowego hotelu „Czarny Potok” przy ul. Tetmajera.

 

Straci „pierworodny” hotel?

 

„Czarny Potok” to stosunkowo niewielki (jak na hotel) budynek. Mieści w sobie kilkadziesiąt pokoi, strefę SPA i 4 małe sale konferencyjne. Dla Chechlińskiej to jednak zapewne miejsce sentymentalne. To pierwszy hotel, jaki zbudowała w latach 90. na miejscu stojącej tu Willi Kosmos. Wcześniej jej firma zajmowała się wyszukiwaniem dla zagranicznych gości miejsc noclegowych na Podhalu oraz sprzedażą biletów lotniczych do USA i autokarowych po Europie. Teraz wszystko wskazuje, że Chechlińska straci „Czarny Potok”. Zakopiański sąd wystawił tytuł wykonawczy jednemu z wierzycieli Grupy Trip, który pożyczył firmie grubszą kwotę pieniędzy i teraz próbuje je odzyskać.

 

Zgodnie z sądowym dokumentem, by odzyskać te pieniądze, wierzyciel miał prawo wystąpić do komornika z wnioskiem o przejęcie i zlicytowanie „Czarnego Potoku”. W miniony poniedziałek komornik rozpoczął procedurę egzekucji długu. Zgodnie z prawem do Chechlińskiej i jej partnera Leszka Krzanika został wysłany list z ponagleniem spłacenia wszystkich długów w ciągu kilkunastu dni. Jeśli to się nie stanie, hotel zostanie zlicytowany, co jest więcej niż prawdopodobne. Trudno bowiem oczekiwać, że Chechlińska znajdzie nagle od 200 do 250 mln zł. Na tyle bowiem szacowane są długi założonej przez nią Grupy Trip.

 

Cały czas jest podejrzaną…

 

O sprawę próbowaliśmy zapytać Krzanika lub Chechlińską. Przez kilka kolejnych dni nie odbierali oni jednak od nas telefonów. Być może para nie chce rozmawiać z prasą, bo boi się, że uznane byłoby to za niepożądane w związku w toczącym się przeciwko nim śledztwie. W połowie marca br. Chechlińska, Krzanik (zgodzili się na podawanie ich pełnych nazwisk) oraz trzech z ich współpracowników usłyszeli w warszawskiej prokuraturze zarzuty wprowadzenia w błąd kancelarię adwokacką z Warszawy, która wraz z Tobiasem Solorz-Żakiem (synem jednego z najbogatszych Polaków) chciała kupić Hotel „Belvedere”.

 

Według śledczych Chechlińska doprowadziła ich „do niekorzystnego zarządzenia 20 mln zł”. Chodzi o to, że Chechlińska wycofała się z umowy przedwstępnej sprzedaży hotelu, ale nie oddała 20 mln zł zaliczki i kolejnych 20 mln zł, jakie były zapisane w umowie przedwstępnej jako kara za zerwanie negocjacji. W zamian kontrahenci ci przejęli w marcu hotel „Litwor”. Sama kobieta wielokrotnie tłumaczyła mediom, że w jej opinii to nie ona oszukała niedoszłych kontrahentów, ale sama padła ofiarą próby tzw. wrogiego przejęcia jej firmy.

 

Kolejny będzie „Belvedere”?

 

Jeśli Chechlińska straci „Czarny Potok”, będzie to już trzeci hotel, który „wypuściła z rąk”. Straciła bowiem „Litwor”. Dwa lata temu komornik przejął od niej „Ossę” pod Rawą Mazowiecką. Hotel jest w stanie upadłości i czeka na licytację, która wyłoni nowego właściciela. Zostanie jej „Belveder”. Pytanie na jak długo?

 

Kalendarium:

 

★ 1990 rok – Małgorzata Chechlińska zakłada wraz z partnerem życiowym Leszkiem Krzanikiem Grupę Trip. Do 2000 roku buduje w Zakopanem hotele: Litwor (5 gwiazdek), Belvedere (4 gwiazdki) oraz Czarny Potok (3 gwiazdki) i restaurację Czarci Jar. ★ 2005 r – firma rozpoczyna budowę hotelu Ossa pod Rawą Mazowiecką. Zaciąga na ten cel wielomilionowe pożyczki. ★ 2013 rok – Chechlińska nielegalnie rozbudowuje hotel Belveder, który tego samego roku staje w płomieniach. ★ luty 2016 – bank PKO BP wypowiada Chechlińskiej umowę kredytową. Grupa Trip ma oficjalnie dług w wysokości 162 mln zł. ★ październik 2016 – Chechlińska podpisuje wstępną umowę sprzedaży hotelu Belvedere w Zakopanem. ★ wakacje 2017 – kancelaria działającą na rzecz Solorza – Żaka zajmuje hotel Litwor, Chechlińska go odzyskuje dwa tygodnie później. ★ marzec 2018 – Litwor znów przechodzi w ręce ludzi związanych z synem właściciela Polsatu. ★ Chechlińska trafia do aresztu. Spędza tam całe święta Wielkiej Nocy.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0