Zakończyły się uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana

Zakończyły się uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana

W Baniach w Zachodniopomorskiem zakończyły się uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana , który zginął w zamachu terrorystycznym w Berlinie.

 

W południe w miejscowym kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych odbyła się msza żałobna. Po niej kondukt żałobny przeszedł na pobliski cmentarz, gdzie Łukasz Urban został pochowany. W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział rodzina i przyjaciele zmarłego, był obecny prezydent Andrzej Duda i szefowa kancelarii premiera Beata Kempa, a także lokalni mieszkańcy. Przybyli też zawodowi kierowcy, którzy w ten sposób chcieli uczcić pamięć kolegi, zabitego przez zamachowca. O godzinie 12 kierowcy ciężarówek z całej Polski w geście solidarności włączyli klakson.
W homilii podczas mszy żałobnej biskup Henryk Wejman mówił, że Łukasz Urban kształtował swoje człowieczeństwo, służąc innym ludziom i bronił ludzkiej godności do końca. Pracę kierowcy wykonywał sumiennie, z takim nastawieniem, by jej owoce radowały odbiorców – mówił biskup Henryk Wejman. Jak dodał, ofiarność Łukasza Urbana zjednywała mu zaufanie kolegów w pracy.
Łukasz Urban został zamordowany przez terrorystę, który 19 grudnia przeprowadził atak w Berlinie. Zamachowiec ukradł ciężarówkę polskiego kierowcy, a następnie wjechał nią w tłum, zgromadzony na jarmarku bożonarodzeniowym przy placu Breitscheidplatz. Zginęło 12 osób. Terrorysta zastrzelił polskiego kierowcę, który próbował udaremnić zamach.

IAR/dw/moc/Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRPCOMMENTS

WORDPRESS: 0