7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Zakaz palenia e- papierosów w miejscach publicznych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nie będzie można używać elektronicznych papierosów w miejscach publicznych. Uchwalona wczoraj przez sejm ustawa antytytoniowa wprowadza też zakaz reklamowania, promocji oraz sprzedaży e-papierosów osobom niepełnoletnim.

 
Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas w rozmowie z IAR podkreślił, że e- papierosy będą tak samo traktowane jak zwykłe, bo są równie niebezpieczne dla zdrowia.Publikowane badania naukowe potwierdzają, że zawarta w zasobnikach nikotyna jest substancją silnie toksyczną, wpływającą na choroby serca i naczyń.
Wiceminister Pinkas powiedział, że e- papierosy, podobnie jak tradycyjne, znikną z przestrzeni publicznej. Będzie można je używać tylko w wyznaczonych do tego miejscach, a za załamanie tego zakazu będą grozić kary.
Jarosław Pinkas zaznaczył, że rozważanie jest objęcie akcyzą e-papierosów. ” Istnieje przyzwolenie, żeby zacząć nad tym pracować, będziemy o tym rozmawiać z ministrem finansów” – dodał.
Uchwalona przez sejm ustawa antytytoniowa zakłada, że z półek znikną papierosy smakowe. Wyjątkiem będą te z dodatkiem mentolu, którego zakaz stosowania będzie obowiązywał dopiero od 2020 roku. Na opakowaniach pojawią się ostrzeżenia graficzne i tekstowe: „Palenie zabija – rzuć teraz”. „Palenie niszczy zęby i dziąsła”. ” Paleniem możesz zabić swoje nienarodzone dziecko”.
Wiceminister Pinkas podkreślił, że ustawa jest pierwszym krokiem do tego, aby Polska była krajem wolnym od dymu tytoniowego w 2030 roku. Można o tym mówić, gdy odsetek palących jest poniżej 10 procent. Obecnie pali 30 procent Polaków.

TS/IAR Joanna Stankiewicz/magos

- Advertisement -

Podobne

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520