HomePOLSKAMałopolskie

Zakaz noszenia broni i materiałów pirotechnicznych w Małopolsce

Zakaz noszenia broni i materiałów pirotechnicznych w Małopolsce

Wojewoda małopolski wprowadzi zakaz noszenia broni i używania materiałów pirotechnicznych na terenie całego województwa. Zakaz zacznie obowiązywać od poniedziałku i zostanie wprowadzony w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży – wyjaśnił Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik wojewody małopolskiego, Krzysztof Marcinkiewicz.

 
Rzecznik podkreślił, że najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom. Chodzi więc o to, aby w przestrzeni publicznej nie pojawiać się ze środkami łatwopalnymi, fajerwerkami, bronią palną, bronią myśliwską – wyjaśnił Krzysztof Marcinkiewicz.
Wojewoda wprowadził też w Krakowie zakaz przewożenia materiałów niebezpiecznych w ciągu dnia. Obejmie on między innymi dostawy paliwa do stacji benzynowych. Rzecznik wojewody uspokoił jednak, że dla mieszkańców Krakowa i całej Małopolski paliwa z pewnością nie zabraknie. W celu zapewnienia jego dowozu, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wspólnie z innymi służbami wytyczyły specjalne drogi dla dostawców. Paliwo będzie dostarczane na stacje tylko w nocy. Służby wojewody zalecają jednak kierowcom autokarów, którymi będą do Krakowa przyjeżdżać pielgrzymi, aby tankowali poza miastem.

TS/ (IAR)/ Paweł Pawlica/jl/Siekaj

COMMENTS