21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Zagrożone rady pedagogiczne i końcowe oceny. Dyrektorzy zastąpią strajkujących nauczycieli?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Karol Karski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że jeśli z powodu strajku nauczycieli zagrożony będzie termin wystawienia rocznych ocen klasyfikacyjnych, to prawo do klasyfikowania uczniów zyskają dyrektorzy szkół. Europoseł mówił w Programie I Polskiego Radia, że „jeśli dochodzi do protestów, to nie powinny one mieć takich skutków społecznych”. Podkreślił, że nie powinno się krzywdzić dzieci. Dzieci – jak ujął – „nie powinny być zakładnikami w żadnej sytuacji”. 

Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz poinformował w piątek, że w strajkujących szkołach mogą nie odbyć się rady pedagogiczne. Przed 26 kwietnia rady muszą wystawić maturzystom oceny, by uczeń mógł być dopuszczony do majowych egzaminów.
Karol Karski powiedział, że najpierw grożono nieprzeprowadzeniem egzaminu. Potem egzaminy – jak mówił – ze względu na działania Ministerstwa Edukacji Narodowej, zmianę rozporządzenia, zmianę składu komisji egzaminacyjnych – były przeprowadzone. Natomiast teraz grozi się niesklasyfikowaniem dzieci. Karol Karski zapewnił, że uda się uniknąć sytuacji, w której uczniowie nie otrzymają ocen. Powiedział, że jeśli rzeczywiście istniałoby takie zagrożenie, to przepisy zostaną zmienione po raz kolejny i prawo do klasyfikowania dzieci otrzymają dyrektorzy szkół.
Kuratoria rozesłały pisma do dyrektorów szkół, w których przypomniały o potrzebie zawiadomienia wszystkich nauczycieli strajkujących i niestrajkujących o terminie posiedzenia rady pedagogicznej zwoływanej w celu podjęcia uchwały w sprawie klasyfikacji i promocji uczniów.

IAR/PR1/łp/jl/ gaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520