HomeUSA

Zagraniczni studenci mogą stracić prawo pobytu w USA

Zagraniczni studenci mogą stracić prawo pobytu w USA

Osoby z zagranicy, które uczą się w Stanach Zjednoczonych wyłącznie w trybie online, mogą stracić prawo pobytu. Amerykańskie służby imigracyjne poinformowały o wytycznych dotyczących przyznawania wiz F1 i M1. Mają być one egzekwowane już po wakacjach.

Służby zwracają uwagę na regulacje wprowadzone wobec osób pobierających nauki na uczelniach i doszkalających się zawodowo. Mogą one przebywać w USA jedynie wtedy, gdy uczęszczają przynajmniej na część zajęć w tradycyjnej formie. Urząd imigracyjny zapowiada, że studenci korzystający z nauki tylko zdalnej nie będą otrzymywać wiz. W komunikacie zaapelowano do uczelni, by umożliwiły edukację z uwzględnieniem klasycznych zajęć.

W związku z sytuacją epidemiologiczną wiele amerykańskich placówek pozostaje zamkniętych. Studia odbywają w formie webinarów. O otwieraniu szkolnictwa debatowano w Białym Domu.

“Gubernatorzy czterdziestu siedmiu stanów i dwóch terytoriów zależnych przedstawili mi plan otwierania szkół w całej Ameryce. Jest to niezbędne z wielu względów” – mówił wiceprezydent Mike Pence.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zapowiedziało pomoc w opracowywaniu indywidualnych zasad bezpieczeństwa w otwieranych placówkach.

IAR/Piotr Orłowski

COMMENTS