28 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

Zagraniczne media interesują się amerykańskimi wyborami

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zagraniczna prasa interesuje się wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych.

Znacząca większość Rosjan mocno interesuje się przebiegiem kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych. Badania na ten temat przeprowadziło Centrum Analityczne Jurija Lewady.

Socjologowie ustalili, że 91 procent obywateli Federacji Rosyjskiej interesuje się wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych, związanymi z kampanią prezydencką. 15 procent systematycznie sięga po informacje zza oceanu. Na pytanie, czyje zwycięstwo byłoby dla Rosji korzystniejsze, 52 procent badanych nie potrafiło odpowiedzieć. 39 procent wskazało na Donalda Trumpa, a tylko 9 procent na Hillary Clinton.

Rosyjskie media regularnie przekazują relacje z trwającej w Stanach Zjednoczonych kampanii wyborczej. Główne stacje telewizyjne zapowiedziały specjalne programy informacyjno-publicystyczne, w których na bieżąco eksperci będą komentować przebieg głosowania. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odrzucił oskarżenia amerykańskich służb, które sugerują ingerencję Moskwy w proces wyboczy. „Tam i bez nas mają wystarczająco dużo problemów” – powiedział kremlowski rzecznik.

Również prasa arabska wiele miejsca poświęca dzisiaj wyborom prezydenckim w Stanach Zjednoczonych. Na pierwszych stronach gazet wydawanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pojawiły się portrety kandydatów – Hillary Clinton i Donalda Trumpa.

Publicyści dziennika Gulf News pytają retorycznie w tytule: ” Czy będzie jeszcze jakieś życie po Trumpie?”. Ich zdaniem to była najbardziej kuriozalna kampania prezydencka w historii. Od przeszukiwania poczty elektronicznej przez rasistowskie wyzwiska i skandale. 130 milionów Amerykanów zadecyduje dzisiaj, które słabości kandydatów mają mniejsze znaczenie. Świat będzie musiał żyć z podjętą przez nich decyzją przez następne 4 lata. – podkreślają dziennikarze.

Ponad dwie trzecie respondentów pytanych przez gazetę The National głosowałaby na Hillary Clinton. Dziennikarze badali opinie obcokrajowców mieszkających w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zdecydowana większość Amerykanów opowiedziała się za Hillary Clinton. Donald Trump symbolizuje dla nich najbardziej wstydliwą twarz Ameryki. Sympatie Europejczyków i Rosjan rozkładały się po połowie.
Wszystkie arabskie media będą relacjonować dzisiejsze wybory w Stanach Zjednoczonych.

We Włoszech ogromne zainteresowanie wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych tłumaczy się faktem, że 20 milionów obywateli USA przyznaje się do włoskich korzeni. Większość z nich zamierza głosować na Donalda Trumpa. Włosi mieszkający na Półwyspie Apenińskim wybraliby Hillary Clinton.

Z sondażu przeprowadzonego przed tygodniem na zamówienie dziennika La Repubblica wynika, że 66 procent Włochów ma pozytywne zdanie o Ameryce, nie przepada za nią natomiast 29 procent. Gdyby zależało to od Włochów, prezydentem zostałaby Hillary Clinton: według 85 procent ankietowanych ma ona zapewnione zwycięstwo we wtorkowych wyborach. Tylko jedenaście procent opowiada się za Donaldem Trumpem, którego w znakomitej większości popierają Amerykanie włoskiego pochodzenia. Będą głosować na niego, ponieważ jest konserwatystą, patriotą, chrześcijaninem i zwolennikiem posiadania broni przez każdego. Komentatorzy podkreślają, że we Włoszech taki kandydat nie miałby najmniejszych szans.

IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/Anna Dudzińska/Dubaj/M. Lehnert, Rzym

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520