14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Zagadkowa śmierć koni w stadninie w Niestępowie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W piątkowy poranek w stadninie koni KOŃ-ak w Niestępowie znaleziono sześć padłych zwierząt. Straty sięgają 200 tys. zł. Na miejscu działa ekipa śledczych oraz weterynarze.

Jak podaje Jarosława Krefta, rzecznik kartuskiego komendanta powiatowego policji, w piątek, 25 czerwca około godz. 10-11 policja otrzymała zgłoszenie o podejrzeniu otrucia koni w stadninie w Niestępowie. Zostały znalezione rankiem martwe. Właściciele zgłosili podejrzenie otrucia zwierząt. – Na miejsce udała się grupa dochodzeniowo – śledcza oraz policjanci kryminalni – mówi Jarosława Krefta. – Wykonują swoje czynności.

Na miejscu obecni są także weterynarze z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kartuzach. – Pobrali krew od zwierząt, do badań – dodaje policjantka. Na razie trwa postępowanie wyjaśniające pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kartuzach. Jeśli badanie krwi pokaże, że konie zostały otrute, będą sprawdzane okoliczności zdarzenia oraz rozpoczniemy poszukiwania sprawcy czy sprawców. Konie miały na swoim koncie osiągnięcia i medale.

TS/(J.S.) (aip)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520