Zabrze: Pijany mężczyzna kierował walcem, pod sklepem zniszczył dwa samochody

Zabrze: Pijany mężczyzna kierował walcem, pod sklepem zniszczył dwa samochody

Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących … koparką i walcem. Mężczyźni mieli w swoim organizmie 1,62 i 0,76 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat więzienia, kierujący walcem odpowie dodatkowo za spowodowanie kolizji, w wyniku której uszkodzeniu uległa skoda i bmw.

Do pierwszego zatrzymania doszło przed marketem przy Alei Wojciecha Korfantego. Policjanci zabrzańskiej drogówki zostali wezwani do zdarzenia drogowego, w którym kierujący walcem doprowadził do kolizji ze skodą i bmw. Podczas policyjnych czynności okazało się, że 62-letni mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wskazało, że miał 0,76 promila alkoholu w organizmie. Drugiego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci z II komisariatu. Jadąc radiowozem mundurowi zauważyli na ulicy Bytomskiej koparkę, która jechała „wężykiem”.

 

Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli, podczas której potwierdzono, że 42-latek prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał 1,62 promila. Teraz obaj mężczyźni odwiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Dodatkowo kierujący walcem odpowie za spowodowanie kolizji. Będzie musiał również pokryć koszty naprawy uszkodzonych pojazdów.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0