14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Zabrze: Ginekolog w areszcie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Tymczasowy areszt dla ginekologa z Zabrza, podejrzanego o gwałt i inne czynności seksualne. O zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu poinformowała Prokuratura Krajowa.

50-latkowi postawiono pięć zarzutów – z art. 197 par. 2 kodeksu karnego, tj. doprowadzenia pacjentki do obcowania płciowego i poddania się innej czynności seksualnej.

Do przestępstw miało dochodzić w latach 2016-2018 podczas badań. Policja ustaliła, że poszkodowane były cztery pacjentki. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut w piątej sprawie. Za każde z zarzucanych przestępstw podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na początku wakacji na policję zgłosiła się z jedna z kobiet, informując, że zachowanie lekarza odbiega od standardowego badania ginekologicznego. W trakcie czynności operacyjnych udało się dotrzeć do kolejnych pacjentek. Zostały przesłuchane w sądzie w obecności psychologa.

Wczoraj Wojciech Czapczyński z Prokuratury Rejonowej w Zabrzu powiedział Polskiemu Radiu Katowice, że mężczyzna nie przyznał się do winy. Lekarz został zatrzymany w chwili wyjazdu z domu do gabinetu. Śledczy zabezpieczyli m.in. dokumentację medyczną i laptopy.

Na poczet przyszłych kar i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych zabezpieczono dwa samochody i gotówkę o łącznej wartości 90 tysięcy złotych.

IAR, PR Katowice/gaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520